دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
فرهادی خبر داد؛

ورود ۲۵ هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان

ورود ۲۵ هزار معلم جدید به مدارس از ابتدای آبان
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش‌وپرورش گفت: ۲۵ هزار معلم جدید از اول آبان وارد کلاس‌های درس می‌شوند و مسئله کمبود معلم برطرف خواهد شد.
کد خبر : 874534

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، علی فرهادی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش‌وپرورش با اعلام اینکه ۲۵ هزار معلم جدید از اول آبان وارد کلاس‌های درس می‌شوند و مسئله کمبود معلم برطرف خواهد شد، اظهار کرد: با به‌کارگیری این تعداد معلم مسئله کمبود معلم در مدارس برطرف خواهد شد و بخشی از ظرفیت‌ها نیز خالی خواهد ماند که در آزمون‌های بعدی تلاش خواهد شد تا جذب شوند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش‌وپرورش همچنین درباره جذب مربی پرورشی در مدارس هم گفت: اطلاعیه جذب ۱۱ هزار مربی پرورشی در مدارس هم به‌زودی منتشر خواهد شد.

به گفته وی، برای استخدام این تعداد مربی پرورشی با سازمان اداری و استخدامی مکاتبه شده و مذاکرات همچنان ادامه دارد.

فرهادی گفت: تلاش می‌شود این مربیان پرورشی با مهارت‌های چندگانه به کار گرفته شوند که هم نقش مشاوره در مدرسه را داشته باشند و هم به‌عنوان مربی پرورشی بکار گرفته شوند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش‌وپرورش درباره استخدام نیرو‌های سرایدار مدارس و بحث افزایش حقوق آن‌ها نیز گفت: با سازمان اداری و استخدامی درباره استخدام حداقل ۳۰ هزار نیروی سرایدار خدمتگزار مکاتباتی انجام شده و درخواست ارسال شده است که به‌محض دریافت مجوز این امر انجام خواهد شد.

به گفته فرهادی، برای جبران حقوق و مزایای نیرو‌های سرایدار مشغول به‌کار نیز با دوستان سازمان اداری و استخدامی صحبت‌هایی شده است تا از ظرفیت قانونی برای جبران این کمبود اقدامی صورت گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر