دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 مهر 1402 - 10:18
گزارش آنا از شانزدهمین روز طوفان الاقصی؛

اذعان رژیم صهیونیستی به هلاکت ۳۰۷ نظامی/دومین محموله از کمک‌های بشردوستانه به رفح رسید

اذعان رژیم صهیونیستی به هلاکت ۳۰۷ نظامی دومین محموله از کمک‌های بشردوستانه به رفح رسید
شانزدهمین روز از تحولات فلسطین در میانه تشدید حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و کرانه باختری و تلاش آمریکا برای به رخ کشیدن توان نظامی خود به نیروهای مقاومت آغاز شد.
کد خبر : 874529

گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا- شانزدهمین روز از تحولات مرتبط با حماسه طوفان الاقصی در حالی آغاز شد که رژیم صهیونیستی در یأس ناشی از درگیری با نیرو‌های مقاومت، دایره حملات هوایی خود را از غزه به کرانه باختری گسترش داد و در ساعات اولیه صبح یکشنبه اردوگاه جنین را به بهانه مسدودکردن مسیر زیرزمینی نیرو‌های حماس، هدف گرفت.

همزمان، وزیر دفاع آمریکا از دستور مستقیم برای افزایش سامانه‌های پدافند هوایی در منطقه و بالابردن تعداد نیرو‌های آماده اعزام به خاورمیانه خبر می‌دهد حال آنکه نیرو‌های مقاومت از چهارشنبه گذشته به طور پیوسته به نشانه هشدار مبنی بر لزوم عدم دخالت واشینگتن در تحولات اخیر، پایگاه‌های نظامی آمریکا را در منطقه هدف حملات پهپادی و موشکی قرار می‌دهند.

اخبار شانزدهمین روز از تحولات فلسطین اشغالی، غزه و کرانه باختری را با خبرگزاری آنا دنبال کنید:

*آمار جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه رسما اعلام شد

سلامه معروف رئیس دفتر اطلاع رسانی دولت تاکید کرد: از زمان آغاز تهاجم وحشیانه علیه نوار غزه 14 هزار 245 فلسطینی زخمی و 4651 فلسطینی هم شهید شدند که که 3600 شهید در 574 قتل عام به شهادت رسیدند.

*تا کنون ۱۶۵ هزار واحد مسکونی بر اثر بمباران غزه آسیب دیده‌اند

رسانه‌های دولتی فلسطین اعلام کردند که تا کنون ۱۶۵ هزار واحد مسکونی بر اثر بمباران غزه آسیب دیده‌ادند.

براساس این گزارش همچنین ۵۰ درصد واحدهای مسکونی در نوار غزه آسیب دیدند. همچنین ۲۰ هزار واحد مسکونی در حملات رژیم صهیونیستی به طور کامل تخریب شدند یا دیگر برای سکونت مناسب نیستند.

*اعتراف رژیم صهیونیستی به هلاکت و زخمی شدن ۴ نظامی اسرائیلی

پایگاه خبری عبری زبان وای نت به نقل از سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی خبر داد، در جریان عملیات شناسایی ارتش اسرائیل در شرق خانیونس یک نظامی اسرائیلی کشته و 3 نفر دیگر از همقطارانش زخمی ‌شدند.

*کمک‌های تسلیحاتی جدید آمریکا به رژیم صهیونیستی

پایگاه عبری زبان وای نت در این رابطه خبر داد، انتظار می‌رود هواپیماهای خطوط هوایی العال با کمک‌های نظامی جدید به سوی فلسطین اشغالی پرواز کنند.

به نوشته این رسانه طی هفته گذشته دست کم دو هواپیما حامل 30 تن کالاهای مختلف به عنوان کمک از نیویورک پرواز کرده‌اند.

پایگاه اطلاع رسانی خطوط هوایی رژیم صهیونیستی هم در گزارشی در این رابطه خبر داد، یکی از این هواپیماها از نوع El Al Dreamliner است که حامل صدها هزار دلار کالا برای کمک به ارتش رژیم صهیونیستی است.

*حمله مجدد ارتش رژیم صهیونیستی به فرودگاه‌های دمشق و حلب

صبح امروز، فرودگاه‌های غیرنظامی «دمشق» و «حلب» بار دیگر هدف حملات موشکی رژیم صهیونیستی قرار گرفتند.

رژیم اشغالگر قدس، فرودگاه دمشق را از طریق موشک‌های زمین به زمین شلیک شده از جولان اشغالی و فرودگاه حلب را از طریق موشک‌های هوا به زمین از فراز آسمان دریای مدیترانه هدف قرار دادند.

*پرداخت خسارت به خانواده اسرای اسرائیلی برای ساکت کردن آنها 

در پی افزایش اعتراضات خانواده اسرای صهیونیست در غزه، رژیم صهیونیستی به صرافت ساکت کردن آنها بر آمده است.

در همین راستای روزنامه اینترنیت ایس در گزارشی در این رابطه خبر داد، یواف بن تسور وزیر کار و رفاه به خانواده این اسرا اعلام کرد، پیشنهادی که ما امروز می‌توانیم به شما داشته باشیم آن است که به هر یک از خانواده‌‌هایی که اسیر یا مفقودی داشته باشد، مبلغ 10 هزار شیکل به عنوان خسارت اختصاص پیدا می‌کند.

این وزیر صهیونیست همچنین به این خانواده‌ها قول داد که بین 9 تا 11 هزار شیکل نیز به عنوان مستمری به هر یک از خانواده اختصاص و 10 درصد نیز برای هر فرزند در خانواده به این مبلغ اضافه خواهد شد.

*صنعاء: پهپادها و موشک‌های ما پس از عبور از پدافند آمریکا به اراضی اشغالی رسیدند

نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور نجات ملی یمن گفت که آمریکایی‌ها بخشی از موشک‌ها و پهپادهایی پرتاپ شده به سمت اراضی اشغالی را رهگیری و منهدم کردند، اما بخشی دیگر به اهداف خود رسیدند.

«عبدالعزیز بن حبتور» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعاء) امروز (یکشنبه) اعلام کرد که صنعاء با تمام توان و امکاناتش در پاسخ به تجاوزات ارتش رژیم صهیونیستی در غزه نقش داشته و خواهد داشت.

به گزارش المیادین، بن حبتور افزود: اگر تجاوزات علیه غزه ادامه داشته باشد، کشتی‌های ارتش رژیم صهیونیستی در دریای سرخ مورد هدف قرار خواهند گرفت.

*دومین محموله از کمک‌های بشردوستانه به رفح رسید

منابع خبری و رسانه‌های مصری گزارش کردند که ۱۷ کامیون حامل کمکهای بشردوستانه به گذرگاه رفح در جنوب غزه رسیده است.

تصاویر منتشر‌شده از منطقه مرزی نشان می‌دهد که کامیون‌ها در صفی در پشت مرز ایستاده‌اند، اما مشخص نیست که آیا آنها هنوز وارد غزه شده‌اند یا نه.

اولین کاروان -شامل ۲۰ کامیون- حامل کمک‌های پزشکی، غذا و آب دیروز از گذرگاه رفح عبور کرد و وارد غزه شد.

سازمان ملل می‌گوید غزه «در پرتگاه» است و روزانه حدود ۱۰۰ کامیون برای رساندن اقلام کافی به این منطقه مورد نیاز است.

*آمار شهدای غزه به 4651 نفر رسید

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد آمار شهدای تجاوز مستمر رژیم صهیونیستی به نوار غزه به 4651 نفر رسید که 1873 نفر از آنها کودک، 1023 نفر زن و 187 نفر سالخورده هستند. تعداد مجروحان هم به 14 هزار و 245  نفر رسیده است.

*بمباران وحشیانه یکی از مدارس آنروا در خان‌یونس 

رسانه‌های فلسطینی از بمباران وحشیانه یکی از مدارس آنروا در خان‌یونس خبر دادند.

*حمله هوایی به نزدیک بیمارستان الاقصی 

ارتش رژیم صهیونیستی به ساختمانی در نزدیک بيمارستان شهداء الاقصی در مرکز نوار غزه حمله کرد.

 

 

*ارتش اشغالگر به هلاکت ۳۰۷ نظامی خود اذعان کرد

سخنگوی ارتش رژیم اشغالگر قدس اذعان کرد که از ابتدای آغاز نبرد طوفان الاقصی، ۳۰۷ نظامی این رژیم به هلاکت رسیده‌اند.

*هشدار آژانس‌های سازمان ملل درباره وضعیت انسانی غزه

۵ آژانس وابسته به سازمان ملل درباره وضعیت فاجعه‌بار انسانی در نوار غزه هشدار دادند و تأکید کردند بیمارستان‌ها مملو از مجروحانی است که به دلیل نبود امکانات کافی به سرعت جان خود را از دست می‌دهند.

*حمله موشکی به عسقلان اشغالی

آژیرهای خطر حملهٔ موشکی در عسقلان اشغالی به‌صدا درآمدند.

*تبادل آتش میان حزب الله و اشغالگران صهیونیست در جنوب لبنان

شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی از تبادل آتش میان نیروهای حزب الله لبنان و ارتش این رژیم در کفرشوبا واقع در جنوب لبنان خبر داد.

فلسطین الیوم نیز گزارش داد که خمپاره فسفری ارتش رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان اصابت کرده و باعث آتش سوزی در روستاهای علما الشعب، الجبین و طیر‌حرفا شده است.

*شلیک موشک به اراضی اشغالی کفرشوبا

منابع محلی از شلیک چند موشک به‌سمت اراضی اشغالی «کفرشوبا» ازسوی لبنان خبر دادند.

*ازسرگیری حملات موشکی قسام به تل آویو

منابع فلسطینی ضمن اعلام شهادت بیش از ۱۱۰ فلسطینی در غزه از شب گذشته تاکنون، از ازسرگیری حملات موشکی قسام به تل آویو در واکنش به تداوم جنایات جنگی صهیونیست‌‎ها خبر دادند.

*پنتاگون فرمان افزایش سامانه‌های پدافند هوایی در منطقه خاورمیانه را صادر کرد

وزیر دفاع آمریکا به طور مستقیم دستور اتخاذ گام‌های بیشتر برای تقویت موضع نظامی واشینگتن در منطقه خاورمیانه را از راه افزایش تعداد سامانه‌های پدافندی، صادر کرد.

*۱۴ شهرک صهیونیست‌نشین دیگر در نزدیکی مرز با لبنان تخلیه می‌شوند

هم‌زمان با افزایش تنش‌ها در مناطق شمالی اراضی اشغالی و تبادل آتش روزانه بین مبارزان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی، وزارت جنگ رژیم با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اسرائیل تصمیم دارد ۱۴ شهرک صهیونیست‌نشین دیگر در شمال اراضی اشغالی و در نزدیک مرز با لبنان تخلیه کند.

پیش از این ارتش صهیونیستی دوشنبه گذشته اعلام کرده بود که ۲۸ شهرک در شمال اراضی اشغالی و تا ۲ کیلومتری مناطق مرزی با لبنان تخلیه می‌شودند.

*۱۶ شهید در بمباران دو خانه فلسطینی در رفح و خان یونس

منابع پزشکی فلسطین از شهادت ۱۶ نفر در بمباران دو خانه فلسطینی در غرب رفح و خان یونس خبر دادند.

*تل‌آویو: حملات به غزه را تشدید می‌کنیم

همزمان با گزارش‌ها از تکمیل تدارکات برای حمله زمینی به نوار غزه، ارتش رژیم صهیونیستی گفت که از روز یکشنبه حملات به این منطقه را تشدید می‌کند.

*ارائه پیش‌نویس قطعنامه آمریکا در شورای امنیت

نمایندگی آمریکا بامداد یکشنبه پیش‌نویس قطعنامه‌ای را در شورای امنیت توزیع کرده که ضمن محکوم کردن حماس، هیچ آتش‌بسی برای نوار غزه نمی‌خواهد.

*کانادا: برای آزادی اسرای صهیونیست با قطر همکاری می‌کنیم

«جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا شامگاه دوشنبه گفت که برای آزادی صهیونیست‌های به اسارت گرفته‌شده در جریان عملیات طوفان‌الاقصی، با قطر در تماس است.

*حمله جنگنده‌های صهیونیستی به یک مسجد در «جِنین»

جنگنده‌های رژیم اشغالگر به مسجد «الانصار» و منزل مجاور آن در اردوگاه جِنین حمله کردند که چند شهید و مجروح برجای گذاشت.

*حمله صهیونیست‌ها به بازاری در مرکز نوار غزه

وزارت کشور فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که حمله هوایی رژیم صهیونیستی به بازار اردوگاه «النصیرات» واقع در مرکز غزه تعداد زیادی شهید و مجروح برجای گذاشته است.

*تماس تلفنی مجدد رئیس پنتاگون با وزیر جنگ تل‌آویو

وزیر دفاع آمریکا در تماس با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ضمن گفتگو درباره حملات صهیونیست‌ها به نوار غزه، بر تداوم حمایت امنیتی و نظامی آمریکا از تل‌آویو تاکید کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته