دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 مهر 1402 - 09:19

بانوی ایرانی در میان نامزد‌های انتخابات کمیته ورزشکاران پارالمپیک آسیا

بانوی ایرانی در میان نامزد‌های انتخابات کمیته ورزشکاران پارالمپیک آسیا
کمیته پارالمپیک آسیا (AsPC)، فهرست نامزد‌های کمیته ورزشکاران را منتشر کرد.
کد خبر : 874506

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، نام ساره جوانمردی ملی‌پوش پرافتخار پاراتیراندازی ایران در جهان و پارالمپیک، در فهرست کاندیدا‌های انتخابات کمیته ورزشکاران پارالمپیک آسیا قرار گرفت.

پرچمدار کاروان پاراآسیایی کشورمان در مراسم افتتاحیه بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، برای کسب آرا در این انتخابات، با ورزشکارانی از رشته‌ها و کشور‌های پارادوچرخه‌سواری (امارات)، پارادوومیدانی (عربستان، اردن، هند و چین)، پاراتنیس روی میز (بحرین و چین‌تایپه)، راگبی با ویلچر (ژاپن) و بوچیا (سنگاپور) رقابت خواهد کرد.

بر این اساس، انتخابات کمیته ورزشکاران در جریان بازی‌های پاراآسیایی، در هانگژو برگزار می‌شود و ۱۰ نامزد برای شرکت در رأی‌گیری در این کمیته معرفی شده‌اند.

پس از پایان رأی‌گیری، پنج نفر از این لیست تا سال ۲۰۲۷ عضو رسمی کمیته ورزشکاران در هیأت اجرایی کمیته پارالمپیک آسیا می‌شوند و در نهایت یک نفر را از میان خود به عنوان رئیس معرفی می‌کنند که جایگزین رئیس فعلی کمیته ورزشکاران، جونگ مین‌لی از کره‌جنوبی خواهد شد.
هدف از تشکیل این کمیته، شنیدن صدای ورزشکاران در فرآیند تصمیم‌گیری‌های کمیته پارالمپیک آسیاست پنج عضو اصلی دارد که هر چهار سال یک‌بار در بازی‌های تابستانی پاراآسیایی انتخاب می‌شوند که با تایید هیئت اجرایی کمیته پارالمپیک آسیا می‌توان دو عضو دیگر را نیز انتخاب و به این کمیته اضافه کرد.

انتخابات کمیته ورزشکاران، در حاشیه چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی، و همه ورزشکاران حاضر در این بازی‌ها، می‌توانند تا چهارم آبان ماه به یک نامزد در محل رأی‌گیری واقع در سالن غذاخوری در دهکده ورزشکاران رأی دهند.

نتایج این رأی‌گیری پنجم آبان‌ماه ۱۴۰۲ (۲۷ اکتبر) اعلام می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر