دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 مهر 1402 - 09:10

پنتاگون فرمان افزایش سامانه‌های پدافند هوایی در خاورمیانه را صادر کرد

پنتاگون فرمان افزایش سامانه‌های پدافند هوایی در خاورمیانه را صادر کرد
وزیر دفاع آمریکا به طور مستقیم دستور اتخاذ گام‌های بیشتر برای تقویت موضع نظامی واشینگتن در منطقه خاورمیانه را از راه افزایش تعداد سامانه‌های پدافندی، صادر کرد.
کد خبر : 874500

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز، پنتاگون از تصمیم برای ارسال یک سامانه ضد بالستیک تاد (پدافند هوایی ارتفاع بالا) و شمار بیشتری از سامانه‌های دفاع هوایی پاتریوت به خاورمیانه خبر داد.

این تصمیم به بهانه افزایش تنش‌ها در منطقه و به دنبال اعزام دو ناوگروه تهاجمی آمریکا به مدیترانه شرقی به نشانه حمایت واشینگتن از رژیم اشغالگر صهیونیستی در مواجهه با نیرو‌های مقاومت فلسطین اتخاد شده است.

در همین ارتباط، «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شد: به دنبال گفتگو‌های مفصل با «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا درخصوص تنش‌های اخیر ناشی از ایران و گروه‌های نیابتی‌اش در سراسر خاورمیانه، امروز مستقیماً دستور اتخاذ گام‌های بیشتر برای تقویت موضع وزارت دفاع در منطقه را صادر کردم.

وی همچنین از افزایش نیرو‌های آماده به اعزام (به منطقه) خبر داد، اما درباره تعداد آن‌ها چیزی نگفت. این درحالی است که پنتاگون پیشتر هم به همین منظور ۲ هزار نیرو را به حال آماده باش درآورده است.

آستین در این باره مدعی شد: این اقدام‌ها تلاش‌های منطقه‌ای را تقویت می‌کند و به افزایش حفاظت نیرو‌های آمریکایی در منطقه و کمک به دفاع از اسرائیل منجر می‌شود.

ادعا‌های آستین در حالی مطرح می‌شود که محور مقاومت برای به رخ کشیدن اتحاد خود، از چهارشنبه گذشته به دفعات پایگاه‌های آمریکایی را در منطقه هدف حملات پهپادی قرار داده و درباره دخالت ایالات متحده در درگیری‌های اخیر هم هشدار داده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر