دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 مهر 1402 - 18:37

یونیسف: غزه همچنان نیازمند آب شرب است

یونیسف: غزه همچنان نیازمند آب شرب است
آژانس کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد محموله آب وارد شده از طریق گذرگاه رفح به نوار غزه فقط برای مصرف یک روز ۲۲ هزار نفر کافی است.
کد خبر : 874464

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، یونیسف روز شنبه به‌وقت محلی برابر با ۲۱ اکتبر ۲۰۲۳ و ۲۹ مهرماه جاری در پی بازگشایی گذرگاه رفح اعلام کرد که توانسته است برای مصرف یک روز ۲۲ هزار نفر را از طریق گذرگاه رفح به غزه برساند.

در بیانیه یونیسف آمده است: بیش از ۴۴ هزار بطری آب آشامیدنی تأمین‌شده توسط یونیسف امروز به عنوان بخشی از ۲۰ کامیون هلال‌احمر مصر، سازمان بهداشت جهانی و برنامه جهانی غذا از گذرگاه رفح عبور کرد.

به گفته کاترین راسل، مدیر اجرایی یونیسف، تحویل آب برای ۱ میلیون کودک در غزه که "با یک بحران حفاظتی و انسانی روبرو هستند" یک "مسئله مرگ و زندگی" است.

راسل افزود: این محموله گرچه محدود است اما نیازها فوری و بسیار زیاد است. ما نه تنها به آب، بلکه به غذا، سوخت، دارو، و کالاها و خدمات ضروری نیاز داریم. اگر نتوانیم به‌طور مداوم تدارکات بشردوستانه را تأمین کنیم، با تهدید جدی مواجه خواهیم شد.

یونیسف اعلام کرد که درگیری نزدیک به دو هفته‌ای، آسیب شدیدی به سیستم‌های آب و فاضلاب غزه وارد کرده است که ظرفیت تولید آب در حال حاضر تنها ۵ درصد از سطح عادی است و این در حالی است که نزدیک به ۲.۳ میلیون نفر ساکن غزه اکنون با ۳ لیتر آب در روز زندگی می‌کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر