دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

صحرایی: درهای مدارس پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها باز می‌شوند

صحرایی: درهای مدارس پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها باز می‌شوند
وزیر آموزش‌وپرورش گفت: پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها مدارس را باز می‌کنیم تا پدران و پسران و مادران و دختران به مدارس بروند و ورزش کنند.
کد خبر : 874420

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، رضا مراد صحرایی در آیین آغاز مسابقات دانش‌آموزی سراسر کشور که با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، خطاب به دانش‌آموزان حاضر در مراسم اظهار کرد: مدرسه را جایی کردیم تا همه ورزش کنند. پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها مدارس را باز می‌کنیم تا پدران و پسران و نیز مادران و دختران به مدارس بروند و ورزش کنند. ان‌شاءالله وزیر ورزش نیز کمک می‌کند. امکانات در مدارس کافی نیست و باید بیشتر شود اما همه دست‌به‌دست هم می‌دهیم تا این اتفاق رخ دهد.

وی خطاب به دانش‌آموزان افزود: رهبر معظم انقلاب به‌عنوان پدر این کشور به ما توصیه می‌کند که سه چیز را انجام دهیم تا عاقبت‌به‌خیر و خوشبخت شویم؛ یکی تحصیل یعنی درس‌هایتان را خوب بخوانید، دیگری تهذیب یعنی بچه‌های خوب و مثبت باشید و دیگری ورزش است.

صحرایی ادامه داد: ما نیز در وزارت ورزش و جوانان و در وزارت آموزش‌وپرورش دست‌به‌دست هم دادیم تا شما در این سه کار موفق باشید. سلامتی شما مقدمه دو مورد دیگر است چراکه بچه‌هایی که ورزش می‌کنند درس را بهتر می‌فهمند، مؤدب‌تر و بااخلاق‌تر هم هستند. این‌ها باهم رابطه دارند.

وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه آموزش‌وپرورش شش ساحت تربیتی اعم از تربیت دینی، علمی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی و تربیت‌بدنی را دنبال می‌کند، توضیح داد: اگر می‌خواهیم ایران ما قوی باشد باید دانش‌آموزان قوی باشند، یعنی اگر ایران بخواهد به نقطه قوت برسد باید مدارس آن قوی شوند، اگر مدارس قوی شوند اقتصاد، فرهنگ، جامعه و... ما درست می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای اجرای طرح ۱۰۰ در ۱۰۰، خاطرنشان کرد: این طرح به معنای اجرای ۱۰۰ مسابقه ورزشی در ۱۰۰ روز یعنی از اول آبان تا آخر اسفندماه در مدارس است. درواقع مدارس ورزشگاهی برای شناسایی استعدادهای مدال‌آور برای ایران می‌شوند.

صحرایی خطاب به دانش‌آموزان حاضر در این مراسم گفت: با خانواده‌ها ورزش کنید، این روزها والدین درگیر زندگی شده‌اند. ممکن است به خاطر مسائل اقتصادی، زندگی سخت بگذرد. قول دهید والدین را به ورزش ببرید. ما هم‌مدرسه را جایی کردیم تا همه ورزش کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته