دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
با حضور رئیس سازمان نوسازی مدارس و معاون سازمان انرژی اتمی؛

تفاهم‌نامه ساخت مجتمع آموزشی شهید رضایی‌نژاد امضا شد

تفاهم‌نامه ساخت مجتمع آموزشی شهید رضایی‌نژاد امضا شد
تفاهم‌نامه مجتمع آموزشی ۱۲ کلاسه شهید هسته‌ای داریوش رضایی‌نژاد با سازمان انرژی اتمی ایران امضا شد.
کد خبر : 874411

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، تفاهم‌نامه مشارکت در ساخت نخستین مجتمع آموزشی به نام داریوش رضایی‌نژاد شهید هسته‌ای به امضای حمیدرضا خان محمدی رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و جلال بهرامی معاون سازمان انرژی اتمی رسید.

حمیدرضا خان محمدی در این نشست اظهار کرد: رویکرد مهارت‌محوری و تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص درزمینهٔ علوم پایه و مطابق با نیازسنجی روز در کشور باید به‌صورت جدی و مبنایی پیگیری و به مرحله عملیاتی برسد.

این مقام مسئول تصریح کرد: این‌گونه فضا‌های آموزشی و تربیتی باید با ایفای نقش تسهیل گری، زمینه پرورش دانش آموزان و خودشکوفایی استعداد‌ها را در ابعاد مختلف فراهم کنند؛ این مدرسه نیز باید فارغ‌التحصیلانی نظیر شهدای هسته‌ای (شهریاری، علی محمدی و رضایی‌نژاد) که افتخار مملکت بودند را به جامعه تحویل داده و همچون آن عزیزان مایه فخر و عزت کشور باشند.

خان محمدی در پایان ضمن تشکر از همه تلاشگران عرصه جهاد مدرسه‌سازی، امضای تفاهم‌نامه ساخت مجتمع آموزشی با مشارکت سازمان انرژی اتمی را افق روشن و امیدآفرینی در عرصه‌های نوپدید قلمداد و خاطرنشان کرد: باید همت مهندسان و متصدیان ساخت و نوسازی فضا‌های آموزشی و تربیتی بر استفاده از معماری ایرانی اسلامی و مدرسه‌ای ماندگار و مقاوم باشد.

بهرامی معاون مهندسی سازمان انرژی اتمی نیز ضمن قدردانی از ابتکار سازمان نوسازی مدارس کشور در ساخت مدارس به نام شهدای هسته‌ای، از آمادگی سازمان انرژی اتمی برای هرگونه همکاری و کمک در ارتقای نهضت مدرسه‌سازی تأکید کرد.

گفتنی است این تفاهم‌نامه با موضوع مشارکت سازمان نوسازی و سازمان انرژی اتمی در احداث یک باب مجتمع آموزشی۱۲ کلاسه در شهرستان آبدانان از توابع استان ایلام به نام شهید هسته‌ای داریوش رضایی‌نژاد (مطابق نقشه‌ها جزئیات فنی و شرح خدمات پیوست تفاهم‌نامه) امضا شد.

بر اساس این تفاهم‌نامه مجتمع ۱۲ کلاسه آموزشی با مشارکت ۵۰ درصدی سازمان انرژی اتمی به‌عنوان نخستین مجتمع آموزشی با مشارکت دو دستگاه به نام شهید هسته‌ای " داریوش رضایی‌نژاد" نام‌گذاری خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته