دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 مهر 1402 - 13:58

درخواست تل‌آویو برای خروج فوری اسرائیلی‌ها از مصر و اردن

درخواست تل‌آویو برای خروج فوری اسرائیلی‌ها از مصر و اردن
رژیم صهیونیستی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که سطح تهدید در اردن و مصر به سطح ۴ افزایش یافته و از همه اسرائیلی‌ها خواست تا خاک این کشور‌ها را در اسرع وقت ترک کنند.
کد خبر : 874402

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، شورای امنیت داخلی، دفتر نخست‌وزیری و وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی امروز شنبه، ۲۱ اکتبر در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که سطح تهدید در اردن و مناطقی از مصری از جمله سیناء به سطح ۴ افزایش یافته و «در این فراخوان از همه اسرائیلی‌ها در این دو کشور خواسته می‌شود تا این دو کشور را در اسرع وقت ترک کنند».

طبق گزارش پایگاه خبری «روسیا الیوم»، در خصوص مغرب هم، میزان تهدید به سطح ۳ افزایش یافته و نهادهای امنیتی تل‌آویو در بیانیه امروز، از اسرائیلی‌ها خواسته‌اند از سفرهای غیرضروری به آنجا خودداری کنند.

در این بیانیه آمده است: «با توجه به ادامه جنگ و اعتراض‌های ضد‌‌اسرائیلی که در روزهای اخیر در کشورهای مختلف جهان و به ویژه در کشورهای عربی تشدید شده است و همچنین مظاهر خصومت و خشونت علیه نمادهای اسرائیلی و یهودی درباره سفر به این کشورها هشدار می‌دهیم».

این بیانیه همچنین شامل توصیه‌ای به اسرائیلی‌ها برای پرهیز از اقامت در تمام کشورهای خاورمیانه و عربی از جمله ترکیه، مصر، اردن، امارات، بحرین و مغرب، علاوه بر پرهیز از سفر به کشورهایی مانند مالزی، بنگلادش، اندونزی و مالدیو بود.

شبکه صهیونیستی «کان» روز پنجشنبه اعلام کرده بود که رژیم اشغالگر سفارتخانه‌های خود در خاورمیانه از جمله کشورهای بحرین، اردن، مغرب، مصر و ترکیه تخلیه کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته