دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 مهر 1402 - 14:19
کدخدایی:

حضور مقامات غربی در سرزمین‌های اشغالی به معنای تأیید جنایات صهیونیست‌هاست

حضور مقامات غربی در سرزمین‌های اشغالی به معنای تأیید جنایات صهیونیست‌هاست
عضو حقوقدان و رئیس پژوهشکده شورای نگهبان در توییتی به زبان انگلیسی، حضور مقامات سیاسی کشورهای غربی در سرزمین‌های اشغالی را به معنای تأیید جنایات جنگی رژیم اشغالگر قدس دانست.
کد خبر : 874399

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، عباسعلی کدخدایی، عضو حقوقدان و رئیس پژوهشکده شورای نگهبان در حساب توییتری خود نوشت: حضور مقامات سیاسی کشورهای غربی در سرزمین‌های اشغالی چه معنایی جز تایید جنایت‌های جنگی این رژیم غاصب دارد؟!

وی ادامه داد: مسئولیت جنایات رژیم اشغالگر یقینا متوجه دولت‌های آمریکا، آلمان و انگلیس است که زمینه ارتکاب آن جنایات را فراهم کرده‌اند. اگر اهتمامی به حقوق بین‌الملل ندارید، لااقل از انسانیت شرم داشته باشید.

به گزارش آنا، نیروهای مقاومت فلسطین از شنبه ۱۵ مهرماه برابر با ۷ اکتبر ۲۰۲۳ عملیات همه جانبه و بی نظیری با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی آغاز کرده‌اند.

با ورود عملیات طوفان الاقصی به پانزدهمین روز خود و ادامه کسب پیروزی‌های کم نظیر توسط رزمندگان مقاومت در نبرد علیه رژیم صهیونیستی و در مقابل ادامه بمباران مناطق مسکونی و مراکز دینی و درمانی غزه از سوی بمب افکن های رژیم صهیونیستی که نشانه عجز آنهاست آمریکا و اروپا از اسرائیل درخواست کرده اند تا عملیات زمینی در غزه را به تعویق بیندازد.

بر اساس اعلام سازمان ملل تاکنون تقریبا ۴۹۳ هزار زن و دختر در غزه مجبور به مهاجرت و ترک خانه های خود شدند و حدود ۱.۴ میلیون نفر در غزه آواره و بیش از ۵۴۴ هزار نفر در ۱۴۷ پناهگاه اضطراری سازمان ملل اسکان داده شده‌اند.

در پی حملات اخیر رژیم صهیونیستی به غزه، ۵ هزار و ۵۰۰ ساختمان شامل ۱۴ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی به صورت کامل ویران شده است.

پس از طوفان الاقصی تا امروز ریشی سوناک، نخست‌وزیر انگلیس، اولاف شولتس صدراعظم آلمان و جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در حمایت از رژیم صهیونیستی به تل آویو سفر کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته