دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 مهر 1402 - 14:49

گام دانشگاه آزاد رامسر در تحقق «هر دانشجو یک تخصص یک مهارت»

گام دانشگاه آزاد رامسر در تحقق «هر دانشجو یک تخصص یک مهارت»
تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه اسلامی واحد آزاد رامسر و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران در راستای تحقق شعار «هر دانشجو یک تخصص یک مهارت» با حضور مسئولان به امضا رسید.
کد خبر : 874377

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مازندران در راستای شعار «هر دانشجو یک تخصص یک مهارت» و اجرای طرح ملی توانمندسازی مهارتی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی با رویکرد اشتغال در جلسه‌ای با حضور سیدحسین درویشی مدیرکل این سازمان، علی باقری مدیرکل کار و امور اجتماعی، فرج‌الله فتح الله‌پور رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان مازندران و همت محمدنژاد رئیس این واحد دانشگاهی منعقد شد.

همت محمدنژاد، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر در این جلسه هدف از عقد این تفاهم‌نامه را یادگیری و کسب مهارت‌های کاربردی هر دانشجو در کنار تحصیل برشمرد و اظهار کرد: مهارت‌آموزی و اشتغال‌زایی راهکاری مناسب برای توسعه نیروی انسانی و رشد اقتصادی کشور است. بر همین اساس به منظور ارتقای شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی با هدف رفع نیاز بازار کار و تزریق نیروی متخصص دانشگاهی و ایجاد فرصت‌های شغلی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و دانشجویان این تفاهم‌نامه با شرط همکاری دوطرفه منعقد شد.

وی افزود: تشکیل کارگروه مشترک، همکاری در برگزاری همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی کوتاه‌مدت، برگزاری آزمون‌های پایان دوره و صدور گواهینامه مهارت، همکاری در طراحی و اجرای دوره‌های آموزش مهارتی به‌صورت مجازی، فراهم‌سازی زمینه اجرای واحد‌های درسی کارآموزی، کارورزی، آزمایشگاهی و کارگاهی و همکاری در چاپ مقالات مشترک از توافقات و تعهدات مشترک این تفاهم‌نامه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر با اشاره به تأسیس دانشکده مهارت و کارآفرینی و آغاز کار آن از بهمن‌ در این واحد دانشگاهی گفت: اقدامات اولیه درباره راه‌اندازی این دانشکده انجام گرفته و رشته‌های کاربردی متناسب با نیاز شهرستان در این دانشکده تصویب شده که در کنار آن با عقد این تفاهم‌نامه و با همکاری این سازمان می‌توانیم تحول خوبی در بحث مهارت افزایی دانشجویی ایجاد کنیم.

به گزارش آنا، در حاشیه این نشست بازدید از دو مرکز کارآفرینی و دانش بینان مستقر در شهر ساری با حضور اعضا صورت گرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر