دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 مهر 1402 - 12:06

بن‌سلمان: با کوچ اجباری مردم غزه مخالف هستیم

بن‌سلمان: با کوچ اجباری مردم غزه مخالف هستیم
ولیعهد سعودی در گفت‌و‌گوی تلفنی با نخست‌وزیر کانادا گفت که ریاض خواستار رفع محاصره غزه و ورود کمک‌های پزشکی و بشردوستانه بوده و با کوچ اجباری مردم مخالف است.
کد خبر : 874353

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا،‌ «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی و «جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا امروز (شنبه) در یک تماس تلفنی، آخرین تحولات جنگ در غزه و شرایط منطقه را مورد بررسی قرار دادند.

به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) بن سلمان در این تماس تلفنی بر ضرورت تلاش‌های گسترده برای کاهش تنش و ممانعت از سرایت آن به دیگر مناطق تأکید کرد و گفت که ضروری است تا محاصره غزه برای ورود کمک‌های بشردوستانه و پزشکی برداشته شود.

ولیعهد عربستان سعودی گفت که دولت ریاض با کوچاندن اجباری فلسطینی‌ها از منطقه غزه مخالف است.

به گزارش آنا ۱۵ روز از جنگ در غزه می‌گذرد- نبردی که با عملیات بی نظیر طوفان الاقصی آغاز شد و تاکنون موجب هلاکت حداقل ۱۴۰۰ صهیونیست شده است. در طرف مقابل، اشغالگران هم به شکل جنون‌آمیز در حال بمباران غزه هستند که تاکنون نزدیک به چهار هزار شهید در پی داشته که ۷۰ درصد آن زن و کودک هستند.

مخالفت دوباره بن سلمان با کوچ اجباری اهالی غزه، پس از آن است که مقام‌های اسرائیلی و آمریکایی از دولت‌ مصر خواسته‌اند تا اهالی غزه را به صحرای سینا راه دهند- درخواستی که با مخالفت شدید و بی سابقه «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر همراه شد.

رئیس‌جمهور مصر به شکل شفاف گفته است که هرگونه تلاش برای کوچاندن مردم غزه به صحرای سیناء اعلان جنگ علیه مصر قلمداد می‌شود.

وزیر خارجه اردن نیز گفته است که کوچاندن اهالی کرانه باختری به این کشور یعنی اعلان جنگ علیه اردن؛ مواضعی که با تقدیر حماس مواجه شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر