دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

نامه سرگشاده ۵۵ هنرمند به بایدن: آتش‌بس بدون تأخیر و پایان بمباران غزه را خواستاریم

نامه سرگشاده ۵۵ هنرمند به بایدن: آتش‌بس بدون تأخیر و پایان بمباران غزه را خواستاریم
۵۵ هنرمند برجسته از صنعت سرگرمی در نامه‌ای سرگشاده به جو بایدن رئیس جمهور آمریکا خواستار برقراری آتش بس در غزه و سرزمین‌های اشغالی شدند.
کد خبر : 874327

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، ورایتی نوشت، ۵۵ هنرمند برجسته از صنعت سرگرمی در نامه‌ای سرگشاده به جو بایدن خواستار برقراری آتش بس در غزه و اسراییل شدند.

از جمله این بازیگران می‌توان به خواکین فینیکس، کیت بلانشت، جان استوارت، کریستن استوارت، سوزان ساراندون، ماهرشالا علی، ریز احمد، رامی یوسف و جسیکا چستین اشاره کرد.

در نامه این گروه از هنرمندان به بایدن آمده است؛

ما از دولت شما و همه رهبران جهان می‌خواهیم که به جان همه در سرزمین مقدس احترام بگذارند و خواستار برقراری آتش‌بس بدون تأخیر و تسهیل آن و پایان بمباران غزه و آزادی امن گروگان‌ها هستیم.

در این نامه بر اظهار نظر جیمز الدر سخنگوی یونیسف که بر ویرانی‌های وارد آمده بر مردم غزه به دلیل حمله‌های هوایی مداوم اسراییل و قطع آب و برق اشاره داشته، تاکید شده است.

در بیانیه الدر آمده است: کودکان و خانواده‌ها در غزه عملاً غذا، آب، برق، دارو و دسترسی ایمن به بیمارستان ندارند و پس از چند روز حمله هوایی و قطع تمام مسیرهای تدارکاتی همه این ضروریات زندگی مسدود شده است. سوخت تنها نیروگاه غزه بعد از ظهر چهارشنبه تمام شد و برق، آب و تصفیه فاضلاب قطع شد. بیشتر ساکنان دیگر نمی‌توانند آب آشامیدنی را از طریق خطوط لوله یا ارایه دهندگان خدمات دریافت کنند. وضعیت بشردوستانه به پایین ترین حد مرگ‌آور رسیده و با این حال همه گزارش‌ها حاکی از حملات بیشتر است. شفقت - و قوانین بین المللی - باید حاکم باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته