دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

تاج: نتایج تیم امید جای عذرخواهی دارد اما هیئت رئیسه موفق بوده!

تاج: نتایج تیم امید جای عذرخواهی دارد اما هیئت رئیسه موفق بوده!
رئیس فدراسیون فوتبال در مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال زنان گفت: باید در سامانه مدیریتی تیم امید یک کاسه باشیم.
کد خبر : 874325

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال زنان به مسابقات مرحله دوم انتخابی المپیک در استرالیا از ساعت ۱۰:۲۰ امروز با حضور اعضای این تیم، مهدی تاج و اعضای هیئت رئیسه فدراسیون، هدایت ممبینی دبیرکل فدراسیون و. حضور داشتند.

بازیکنان و اعضای کادرفنی تیم زنان با برگردن انداختن چفیه همراه با پرچم کشورمان به شهدای غزه ادای احترام کردند.در ابتدای این مراسم، مریم منظمی نایب‌رئیس بانوان فدراسیون فوتبال به ارائه توضیحاتی درباره تیم ملی زنان پرداخت. شاگردان مریم آزمون در این مرحله با استرالیا، چین تایپه و فیلیپین همگروه هستند.

تاج: باید باید در سامانه مدیریتی تیم امید یک کاسه باشیم

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در این مراسم گفت: از هیئت رئیسه فدراسیون متشکرم که زحمات زیادی کشیده‌اند. زنان محترم هم همین که انتخاب شده‌اند از مرحله اول به مرحله دوم و راهی استرالیا هستند، جای خوشحالی دارد. نگاه وزیر هم این بوده که صرفنظر از هر نتیجه‌ای در استرالیا گرفته شود، چون خود میزبان تیم چهارم دنیاست، این تیم اعزام شود. ما حمایت از تیم ملی زنان را وظیفه خود می‌دانیم. همه می‌دانند این تیم تمام تلاش خود را می‌کند تا نتایج خوبی بگیرد. با وجود شرایط مالی خاصی که هست، بهترین تلاش خود را کرده‌اید. همین که بیگانه با شرایط مملکت نیستید و پرچم فلسطین را پوشیده‌اید، ارزش دارد. ظلمی در منطقه ما جاری و ساری است که عکس‌العمل نشان داده‌اید و مسئولیت متوجه خود کرده‌اید.

وی ادامه داد: هیئت رئیسه فدراسیون صرف نظر از نتیجه تیم امید که جای عذرخواهی، تذکر و تدبیر دارد، موفق بوده. تیم امید شرایطی دارد که باید گفت. همه بسنده کرده‌اند به این تیم و کسی به تیم دختران ۱۴ ساله‌ها در کافا و فوتسال و تیم‌های پایه صحبت نمی‌کند. کشور‌های کافا امکانات خوبی دارند، ولی ما قهرمان می‌شویم. ما به تیم زنان اهمیت می‌دهیم و اولویت ماست. 

رئیس فدراسیون فوتبال درباره ناکامی تیم امید گفت: تیم امید هم باید در آینده رویش تحلیلی باشد و نقطه ضعف فدراسیون را برطرف کنیم. باید در سامانه مدیریتی‌اش یک کاسه باشیم؛ یا کمیته و یا فدراسیون. نه این که تیم از کمیته المپیک بیرون بیاید، ولی باید فکری کنیم. مهم‌ترین مسئله برای ما این است که در فیفادی و برنامه AFC بازی تیم امید گنجانده شود. الان اگر باشگاهی متمایل باشد، می‌تواند بازیکن بدهد.

وی افزود: آنچه را توانسته‌ایم ببریم در مسابقات شرکت کرده‌اند و نه تمام توان تیم زیر ۲۳ سال. این‌ها موانعی هستند که کم هم نیست و باید رفع شود تا تیم امید کشور را به تورنمنت‌ها اعزام کنیم. قهرمانی تیم ملی در تورنمنت اردن را هم تبریک می‌گویم که نتایج درخشانی هم گرفت.

آزمون: صعود به مرحله دوم برای ما یک رویا بود

مریم آزمون سرمربی تیم ملی فوتبال زنان اعلام کرد: خیلی خوشحالم که به فوتبال زنان این اندازه اهمیت داده شده است. از همه اعضای هیئت رئیسه، رییس، نایب رئیس بانوان و اهالی رسانه تشکر می‌کنم. همچنین از حامی مالی تیم نیز تشکر ویژه‌ای دارم.

وی افزود: شاید هیچکس انتظار صعود از این مرحله را نداشت که بتوانیم از میانمار صعود کنیم. مجبور شدیم ۲ بازی با تیمی کنیم که خودش میزبان و از لحاظ رنکینگ نیز از ما بالاتر بود‌. مجبور بودیم با این تیم در کشور خودش ۲ بازی رفت و برگشت انجام بدهیم. پس از برد یک بر صفر در بازی اول شوکه بودیم زیرا اردوی آماده سازی نداشتیم و بدون بازی دوستانه رفتیم. صعود به مرحله دوم برای ما یک رویا بود. بچه‌های ما خیلی جنگیدند و در یک جنگ نابرابر پیروز شدند. آزمون پشت تریبون برای ثانیه‌هایی به گریه افتاد.

وی درباره بازی های این مرحله در استرالیا عنوان کرد: الان اصلا به نتیجه فکر نمی‌کنم. همین که با تیم چهارم دنیا و فلیپین که در جام جهانی بازی کرده بازی کنیم برای ما کافی است و می‌خواهیم سه بازی خوب داشته باشیم. با وجود تمام مشکلات می‌خواهیم بهترین عملکرد را داشته باشیم.

آزمون با تشکر از تیم خاتون بم گفت: از مرضیه جعفری سرمربی تیم خاتون بم تشکر می‌کنم که با وجود بازی‌های تیمش در آسیا به کمک ما آمد و ۹ بازیکن این تیم را در اختیار ما قرار داد. می‌خواهیم نماینده‌ای در حد دختران شایسته ایران باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته