دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 مهر 1402 - 09:09

بلومبرگ: آمریکا برای تعویق عملیات زمینی به اسرائیل فشار می‌آورد

بلومبرگ: آمریکا برای تعویق عملیات زمینی به اسرائیل فشار می‌آورد
اگرچه کاخ سفید می‌گوید رابطه‌ای میان آزادی اسرا و عملیات زمینی اسرائیل وجود ندارد؛ اما منابع آگاه به خبرگزاری «بلومبرگ» چیز دیگری گفته‌اند.
کد خبر : 874282

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، خبرگزاری «بلومبرگ» به نقل از منابع آگاه، نوشت که آمریکا و اروپا به رژیم صهیونیستی برای به تعویق انداختن تهاجم زمینی علیه غزه فشار می‌آورند تا به این ترتیب برای به نتیجه رساندن مذاکرات محرمانه‌ای زمان بخرند که با وساطت قطر در جریان است و به آزادی اسرایی مربوط است که در دست حماس هستند.

این منابع می‌گویند که مذاکره غیرمستقیم با حماس بسیار حساس و شکننده است؛ اما این خوشبینی وجود دارد که دست‌کم شماری از اسرا آزاد شوند.

حماس شب گذشته با توجه به مسائل انسان‌دوستانه یک مادر و دختر را که دارای تابعیت آمریکایی بودند، آزاد کرد.

همزمان، کاخ سفید صحت مرتبط بودن مسئله آزادسازی اسرا با تعویق عملیات زمینی رژیم صهیونیستی را رد کرد.

روایت از این قرار است که خبرنگاری از بایدن پرسیده که آیا اسرائیل باید عملیات زمینی را مادامی‌که گروگان‌های بیشتری آزاد نشده اند به تعویق بیندازد؟

بایدن هم در پاسخ به این پرسش جواب می‌دهد: «بله.»     

اما اکنون کاخ سفید می‌گوید که بایدن گمان کرده که خبرنگار از او پرسیده که «آیا به آزادی گروگان‌های بیشتر امیدوارید؟»

به هر حال، این روایت صحت داشته باشد یا نه، آنچه مسلم است، رژیم صهیونیستی به رغم بمباران وحشیانه غزه، همچنان از تهاجم زمینی به این منطقه بازمانده است.

همزمان، گروه‌های مقاومت منطقه نیز برای آنکه اتحاد خود را به رخ بکشند، حملاتی را به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق و سوریه آغاز کرده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر