دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 مهر 1402 - 09:02

همایش ملی «تحقیقات نوین در مهندسی برق» برگزار می‌شود

همایش ملی «تحقیقات نوین در مهندسی برق» برگزار می‌شود
همایش ملی تحقیقات نوین در مهندسی برق با رویکرد متاورس در اصفهان برگزار می‌شود.
کد خبر : 874265

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، همایش ملی تحقیقات نوین در مهندسی برق با رویکرد متاورس 23 آذر ۱۴۰۲ در اصفهان برگزار می‌شود به همین مناسبت با حضور مسئولان نشست پیش‌درآمدی درباره این همایش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه برگزار شد.

اسماعیل باقری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه در این نشست با اشاره به نمودار وسعت کشور ایران در دوره‌های مختلف اظهار کرد: وسعت کشور در دوره هخامنشیان ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع بود در دوران پهلوی یک‌میلیون و ۶۵۰ هزار مترمربع شد و جمهوری اسلامی ایران توانست این میزان را طی حدود ۵۰ سال حفظ کند. در قرن بیستم هنری کیسینجر به‌عنوان یک سیاست‌مدار یهودی نظریه‌های مختلفی را برای تضعیف کشور‌ها ارائه داد.

 باید به‌سوی ارز دیجیتال پیش برویم

عباس کریمی‌ریزی دبیر کل این همایش ملی نیز با اشاره به ویژگی متولدان ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۵ و علاقه به ارتباط مجازی، طرفداری از خلاقیت، نظرات و احساسات شخصی به‌صورت آزاد، اعتقاد جدی به گفت‌وگو و فداکاری برای بهبود وضعیت، واقع‌بینی و درک واقعیت، تعهد به اصول اخلاقی، و نیاز به باور و اعتماد را از ویژگی‌های این نسل برشمرد.

وی بیان کرد: تهدیدات جمعیت امروز غده سرطانی بوده و تهدید کاهش جمعیت اولین پدافند غیرعامل در قرن ۲۱ بشمار می‌رود. نسل امروز نسلی کارآفرین و هوشمند ازنظر فناوری‌های جدید است.  امروز باید به‌سوی ارز دیجیتال پیش برویم تا در متاورس از آن استفاده شود.

متاورس فناوری‌ حاکمیت گریز است

رئیس مرکز حامی نخبگان و نوآوران شهید فهمیده نیز بیان کرد: در کل جهان حوزه فعالیت به فناوری بدیع جدید، فناوری‌های نوظهور و فناوری‌های حاکمیت گریز تقسیم شده و متاورس در فناوری‌های حاکمیت گریز است. این سه فناوری مانند ماشین بوده که دارای چهار چرخ، نرم‌افزار، نیروی انسانی، زیرساخت و سازمان افراز است که تراکنش داشته باشد و اگر یکی از آنها نباشد کار موفق نخواهد بود؛ بنابراین  باید صنعت را با دانشگاه تلاقی دهیم.

محمد اسدیان  از انعقاد تفاهم‌نامه با ۵۲ دانشگاه و شهرک خبر داد و مطرح کرد: می‌خواهیم صنعت و دانشگاه در مقوله‌های مختلف همکاری داشته باشند و اسم آن جهاد علمی است تا بتوانیم در نظم جهانی، جایگاه داشته باشیم.

دانشکده متاورس تأسیس می‌شود

محمد باقری رئیس بسیج اساتید استان اصفهان نیز با اشاره به رابطه بین وضعیت و دانشگاه توضیح داد: امروز دیوار بلند بین صنعت و دانشگاه، خراب شده و نگرش مجموعه مدیران به صنعت و دانشگاه بسیار خوب است.

معاون برنامه‌ریزی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان اضافه کرد: امروز ارتباطات بین صنعت و دانشگاه از گذشته بیشتر شده و در این مسیر راه می‌پیماید.

وی از مقدمات تأسیس دانشکده متاورس خبر داد و عنوان کرد: امید است همزمان با برگزاری همایش ملی مهندسی نوین برق و کامپیوتر اندیشکده راهبردی متاورس به بهره‌برداری برسد.

مردم حماس و غزه، هیمنه اسرائیل را در هم کوبیدند

پیشکسوت دوران دفاع مقدس نیز گفت: ۷۰ سال است اسرائیل خفقان آفریده، امروز مردم حماس و غزه، هیمنه اسرائیل را در هم کوبیدند و این به لطف خداست که این دلاوران برای اسلام افتخار آفریدند.

محمدتقی امینی با بیان اینکه در ابتدای جنگ ازنظر نظامی چندان کامل نبودیم اضافه کرد: با گسترش علم شما جوانان، امروز جمهوری اسلامی به لطف خدا در زمینه‌های مختلف علمی، نظامی و.. خودکفا شده‌ایم و اگر مسلمانان متحد باشند که هستند منبع قدرت بوده و اسلام پیروز است. اکنون از لحاظ نظامی در جهان حرف برای گفتن داریم و اگر به آمریکا حمله کنیم، شاخش شکسته خواهد شد.

وی خواستار تعامل بیش‌ازپیش صنعت و دانشگاه شد و ادامه داد: امید است با عزت و عظمت، ایران اسلامی به اهداف خود دست یابد.

انتهای پیام/

ارسال نظر