دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
28 مهر 1402 - 20:51
خطاب به کنگره؛

بایدن بودجه‌ای ۱۰۶ میلیارد دلاری برای حمایت از اسرائیل و اوکراین درخواست کرد

بایدن بودجه‌ای ۱۰۶ میلیارد دلاری برای حمایت از اسرائیل و اوکراین درخواست کرد
رئیس جمهور آمریکا برای کمک به ماشین جنگی اوکراین و رژیم صهیونیستی، بودجه‌ای ۱۰۶ میلیارد دلاری از کنگره طلب کرده است.
کد خبر : 874244

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا، همزمان با تشدید درگیری‌ها میان نیروهای مقاومت فلسطین و رژیم اسرائیل و نیز جنگ اوکراین، از کنگره خواست نزدیک به ۱۰۶ میلیارد دلار برای تامین مالی طرح های امنیتی مرزی اوکراین، رژیم اسرائیل و آمریکا، اختصاص دهد اما هیچ راهبردی برای تامین این پول از کنگره ارائه نکرد.

درخواست جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا برای این بودجه، پس از سفر وی به تل آویو و دیدار با مقامات رژیم اسرائیل و اعلام همبستگی با این رژیم در میان ادامه بمباران غزه صورت می گیرد.

بایدن با گنجاندن طرح کمک‌ مالی به رژیم صهیونیستی در میان مسائلی مانند اوکراین، امنیت مرزی، کمک به پناهندگان، مقابله با چین و دیگر اولویت‌های مهم، امیدوار است بتواند در مجلس نمایندگان حمایت لازم را بدست آورد.

بایدن از کنگره ۱۴.۳ میلیارد دلار کمک مالی اضافی برای حمایت از رژیم صهیونیستی، ۶۱.۳ میلیارد دلار بودجه برای کمک به تجهیز اوکراین برای جنگ با روسیه و چهار میلیارد دلار نیز برای مقابله با نفوذ چین کرده است.

جمهوری‌خواهان سال گذشته کنترل مجلس نمایندگان را به دست آوردند، اما پس از برکناری کوین مک کارتی رئیس این مجلس، اکنون بیش از دو هفته است که نمایندگان نتوانسته اند جانشین وی را انتخاب کنند.

برخی از قانونگذاران جمهوری‌خواه نسبت به نیاز به تامین مالی جنگ اوکراین با روسیه بدبین شده اند و تهدید کرده اند که کمک های دولت آمریکا را به طور کامل متوقف خواهند کرد تا بدهی آن کاهش یابد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته