دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
28 مهر 1402 - 15:54

تل‌آویو: ۴۵ هواپیمای حامل سلاح وارد اسرائیل شده است

تل‌آویو: ۴۵ هواپیمای حامل سلاح وارد اسرائیل شده است
از آغاز نبرد «طوفان الاقصی» تاکنون، ۴۵ فروند هواپیمای باری حامل ۱۰۰۰ تن سلاح از آمریکا وارد سرزمین‌های اشغالی شده است.
کد خبر : 874216

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، وزارت جنگ رژیم صهیونیستی امروز، جمعه ۲۰ اکتبر اعلام کرد که از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» در ۷ اکتبر ماه جاری تاکنون، ۴۵ فروند هواپیمای باری حامل ۱۰۰۰ تن سلاح وارد سرزمین‌های اشغالی شده است.

 این وزارتخانه در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد که هواپیمای چهل و پنجم صبح امروز در منطقه ایلات به زمین نشست؛ تاکنون حدود ۱۰۰۰ تن سلاح و ادوات برای حمایت از عملیات‌های ارتش، وارد اسرائیل شده است.

طبق این گزارش، این هواپیمای باری صبح امروز در فرودگاه «رامون» نزدیک ایلات فرود آمد و محموله نظامی دیگری از جمله آمبولانس‌های نظامی، تجهیزات پزشکی برای کادر پزشکی و سایر اقداماتی که برای افزایش آمادگی نیاز است را با خود به همراه داشت.

تل‌آویو اعلام کرد که این هواپیما به عنوان بخشی از کمک‌های هوایی به اسرائیل با نظارت مدیر خرید و اداره برنامه‌ریزی ارتش اسرائیل و هیأت تدارکات وزارت دفاع در نیویورک است.

وزارت جنگ اشغالگران در بیانیه خود تایید کرد که تاکنون حدود ۱۰۰۰ تن سلاح وارد تل‌آویو شده و اکثر آن‌ها سلاح‌هایی از انواع مختلف برای پشتیبانی از طرح‌های تهاجمی ارتش اسرائیل هستند.

در سایه حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی و تداوم تجاوزات ارتش آن به نوار غزه برای چهاردهمین روز متوالی، تاکنون ۴۱۳۷ فلسطینی شهید و بیش از ۱۳۰۰۰ زخمی برجای گذاشته است؛ در حالی که اکثر قربانیان کودکان و زنان هستند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر