دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
28 مهر 1402 - 14:21

واکنش کنعانی به بمباران ⁧کلیسای یونانی‌ها⁩ در غزه

واکنش کنعانی به بمباران ⁧کلیسای یونانی‌ها⁩ در غزه
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بمباران ⁧کلیسای یونانی‌ها⁩ در غزه گفت: برگ سیاه و ننگین دیگری به تاریخ قطور جرایم و جنایات جنگی و ضدبشری رژیم صهیونیستی و رهبران جنایتکار آن اضافه شد.
کد خبر : 874209

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (جمعه) ۲۸ مهر ماه در خصوص حملات جنایت بار رژیم آپارتاید صهیونیستی به بیمارستان‌ها و اماکن دینی گفت: بعد از جنایت جنگی ننگین رژیم صهیونیستی در حمله به بیمارستان ⁧ المعمدانی⁩ در ⁧غزه⁩، اقدام جدید این رژیم در بمباران ⁧کلیسای یونانی‌ها⁩ در غزه برگ سیاه و ننگین دیگری به تاریخ قطور جرایم و جنایات جنگی و ضدبشری رژیم صهیونیستی و رهبران جنایتکار سیاسی، نظامی و امنیتی آن اضافه کرد.

 در پی بمباران جنگنده‌های صهیونیستی تعدادی زیادی اعم از مسلمان و مسیحی که در این کلیسای ارتدوکس پناه گرفته بودند، شهید و مجروح شدند و بیش از ۲۰۰ نفر هم در داخل این ساختمان گرفتار شدند.

در همین خصوص ناصر کنعانی افزود: حمله جنون آمیز به بیمارستان، مساجد و کلیسا نشان می‌دهد که رژیم غاصب صهیونیستی به هیچ یک از اصول و ارزش‌های انسانی، اخلاقی، دینی و نیز موازین و مقررات بین‌المللی پایبند نیست.

‏این دیپلمات ارشد ایرانی خاطرنشان کرد: این جنایت هولناک در محکمه وجدان‌های بشری و از منظر همه ادیان و مذاهب محکوم است. 

کنعانی مستندسازی این جنایات هولناک به منظور طرح آن در محاکم صالحه بین‌المللی و مجازات جنایتکاران صهیونیست و نیز حامیان شناخته شده آنان را مسؤولیتی بین‌المللی خواند. 

وی تصریح کرد: مسؤولیت رژیم آمریکا و برخی رژیم‌های اروپایی که در حال حمایت بی قید و شرط از رژیم صهیونیستی هستند، از مسؤولیت‌های بین‌المللی رژیم صهیونیستی و رهبران جنایتکار آن قابل تفکیک نیست.

به گزارش آنا، عوامل امدادی در حال جستجو برای بیرون کشیدن بازماندگان از زیر آوارهای کلیسای «سن پورفیریوس» هستند. گفته می‌شد حدود ۱۰۰۰ نفر که اکثر آنها زن و کودک بودند در این کلیسای ارتدوکس پناه گرفته بودند. 

این کلیسا با قدمتی ۱۵۰۰ ساله در جنگ‌های صلیبی و فروپاشی امپراطوری‌ها دوام آورده بود. 

انتهای پیام/

ارسال نظر