دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
28 مهر 1402 - 13:25

 هنیه: حوادث غزه ممکن است به درگیری منطقه‌ای تبدیل شود

 هنیه: حوادث غزه ممکن است به درگیری منطقه‌ای تبدیل شود
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تأکید کرد که تداوم تجاوزات و ریختن خون مردم غزه ممکن است همه معادلات در سطح فلسطین و منطقه را برهم بزند
کد خبر : 874200

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس تأکید کرد که هدف رژیم صهیونیستی کوچاندن ساکنان غزه به مصر و ساکنان کرانه باختری به اردن است. 

هنیه تصریح کرد که با وجود وحشی‌گری رژیم صهیونیستی و جنایت‌های آن اما مقاومت کنترل نبرد را در دست دارد. 

وی گفت: «ما تحرکات مسئولان آمریکایی و اروپایی را که هدفشان حمایت از اسرائیل است زیرنظر داریم، آمریکا نتوانست مواضع عربی و اسلامی را برای تحمیل کوچاندن ساکنان غزه، تحت سلطه خود درآورد». 

رئیس دفتر سیاسی حماس تأکید کرد که ملت فلسطین به سرزمین خود پایبند است و با کوچ اجباری و وطن جایگزین نیز مخالف است.

وی ضمن قدردانی از موضع مصر، گفت: هدف کوچاندن فلسطینیان ساکن غزه به مصر و ساکنان کرانه باختری به اردن است. 
هنیه همچنین گفت: تداوم تجاوزات و ریختن خون مردم غزه همه معادلات در سطح فلسطین و منطقه را بر هم خواهد زد و آنچه در نوار غزه رخ می‌دهد، ممکن است به درگیری منطقه‌ای تبدیل شود که در آن صورت دشمن و حامیان آن هرگز نخواهند توانست آن را کنترل کنند. 

وی افزود که طی چند روز گذشته تماس‌ها و دیدارهای زیادی برقرار و به همه تأکید کردیم که راه‌حل تنها در نابودی رژیم اشغالگر است.

هنیه بر ضرورت تحویل سران رژیم اشغالگر به دادگاه‌های بین‌المللی و مجازات آن‌ها به دلیل ارتکاب جنایت تأکید کرد.

وی گفت: حماس و مقاومت بسیار بیشتر از رژیم اشغالگری که دست به کشتار عمدی می‌زند، از انسانیت و اخلاق برخوردارند. 

رئیس دفتر سیاسی حماس ملت فلسطین و امت اسلامی را به بسیج عمومی در روز جمعه (فردا) با شعار توقف جنایت، مخالفت با کوچاندن و وطن جایگزین فراخواند. 

وی از همه خواست تا به سمت مرزها حرکت کرده و گفت: «بایستی با قدرت و شجاعت اقدام کرده و معادلات را تحمیل کنیم و به دشمن اجازه تجاوزات علیه قدس و مسجدالأقصی و ریختن خون ملت فلسطین را ندهیم. 

انتهای پیام/

ارسال نظر