دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
28 مهر 1402 - 11:29
گزارش آنا از چهاردهمین روز «طوفان الاقصی»؛

اعلام آمادگی کامل حماس برای نبرد زمینی/ حملات راکتی سرایاالقدس به «سدیروت» و «مفلاسیم»

اعلام آمادگی کامل حماس برای نبرد زمینی  حملات راکتی سرایاالقدس به «سدیروت» و «مفلاسیم»
سیزدهمین  روز از طوفان الاقصی در حالی آغاز  شد که تجاوزات ارتش رژیم صهیونیستی به غزه ادامه دارد و تاکنون ۴۱۷۳شهید و بیش از 13 هزار نفر زخمی برجای گذاشته است، این درحالی است که امریکا و انگلیس تاکید کرده‌اند که می‌خواهند تل‌آویو پیروز این میدان باشد و در مقابل حزب‌الله لبنان تاکید کرد که کشتار غیرنظامیان و اقدام علیه امنیت لبنان بدون پاسخ و مجازات نخواهد بود.
کد خبر : 874185

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا،  دفتر رسانه‌ای جنبش حزب‌الله لبنان حمله شب گذشته رژیم صهیونیستی به یک تیم رسانه‌ای در نزدیکی پایگاه مرزی «العباد» را محکوم، و بار دیگر تاکید کرد که کشتار غیرنظامیان و اقدام علیه امنیت لبنان بدون پاسخ و مجازات نخواهد بود.

دفتر رسانه‌ای جنبش حزب‌الله لبنان شب گذشته، پنجشنبه ۱۹ اکتبر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که «اسرائیل به سیاست جنایتکارانه خود در حمله به غیرنظامیان و خبرنگارانی که در منطقه مرزی لبنان با فلسطین اشغالی مشغول هستند، ادامه می‌دهد».

در ادامه این بیانیه آمده است: این تجاوز در ادامه جنایات قبلی اشغالگران علیه اصحاب رسانه در لبنان و فلسطین با هدف جلوگیری از انتقال حقایق و پوشش و مستندسازی جنایات وحشیانه آن‌ها علیه غیرنظامیان و بی گناهان صورت گرفته است.

حزب‌الله از همه نهادهای رسانه‌ای، اتحادیه‌ها و انجمن‌های حرفه‌ای و بشردوستانه خواست تا این جنایات را محکوم کنند و تاکید کرد که کشتار غیرنظامیان و حمله به امنیت کشور ما بدون پاسخ و مجازات نخواهد بود.

شب گذشته، ارتش لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد یک تیم رسانه‌ای در مجاورت شهرک «حولا» مورد حمله دشمن صهیونیستی قرار گرفته است. در این بیانیه آمده است ارتش لبنان با نیروهای یونیفل برای انتقال این تیم رسانه‌ای به مکان امن همکاری کرد.

حملات پهپادی به پایگاه آمریکا در کردستان عراق

مقاومت اسلامی عراق اعلام کرد با دو پهپاد، پایگاه حریر را که محل استقرار نظامیان آمریکایی در کردستان عراق است، هدف قرار داده است.

بایدن مدعی شد: گذرگاه رفح باز می‌شود

رئیس جمهور آمریکا همزمان با تجهیز نظامی صهیونیست‌ها، در ژستی بشردوستانه مدعی شد که ظرف یک الی دو روز آینده، ۲۰ کامیون حامل کمک از گذرگاه رفح وارد غزه خواهد شد.

3 نظامی صهیونیست در حمله حزب‌الله به هلاکت رسیدند

یک شبکه لبنانی خبر داد به دنبال حمله مقاومت اسلامی لبنان به یک پایگاه صهیونیستی تعدادی از این نظامیان به هلاکت رسیده‌اند و چند تن دیگر مجروح شده‌اند.

بیمارستان القدس هشدار تخلیه گرفت

رژیم صهیونیستی که در بمباران بیمارستان المعمدانی در غزه، بیش از هزار نفر را به شهادت رساند، این بار در تلاش است بیمارستان القدس را در این شهر بمباران کند.

حزب‌الله 3 پایگاه رژیم صهیونیستی را هدف حمله قرار داد

جنبش حزب‌الله لبنان 3 موضع نظامی رژیم صهیونیستی را در خطوط مرزی با لبنان هدف قرار داد که موشک‌ها دقیقا با اهداف برخورد کردند.

اردوغان: اسرائیل حملات را متوقف کند

رئیس جمهور ترکیه با تأکید بر ضرورت توقف حملات به غزه، عملکرد رژیم صهیونیستی را همانند سازمانی توصیف کرد که بازیچه عوامل خارج از منطقه شده است. 

سخنگوی القسام: دو اسیر آمریکایی را آزاد کردیم

سخنگوی گردانهای القسام خبر داد که به خاطر مسائل انسان‌دوستانه، یک مادر و فرزند آمریکایی را آزاد کرده‌اند تا نشان دهند که رئیس جمهور آمریکا دروغ می‌گوید.

بایدن: نمی‌توانیم اجازه دهیم حماس پیروز شود

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی اعلام کرد از کنگره این کشور درخواست ارسال کمک برای رژیم صهیونیستی و اوکراین کرده است.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «ما اختلاف‌های داخلی داریم اما باید به آنها غلبه کنیم و نمی‌توانیم اجازه بدهیم تروریست‌هایی مانند حماس به پیروزی دست پیدا کنند.»

محمود عباس تماس تلفنی بایدن را نپذیرفت

رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از یک منبع فلسطینی در رام الله اعلام کردند، مسئولان دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا تلاش کردند تا مکالمه تلفنی با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برقرار کنند اما محمود عباس این درخواست را رد کرد.

هنیه: حوادث غزه ممکن است به درگیری منطقه‌ای تبدیل شود

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تأکید کرد که تداوم تجاوزات و ریختن خون مردم غزه ممکن است همه معادلات در سطح فلسطین و منطقه را برهم بزند

 «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به یانکه  هدف رژیم صهیونیستی کوچاندن ساکنان غزه به مصر و ساکنان کرانه باختری به اردن است،  تصریح کرد: با وجود وحشی‌گری رژیم صهیونیستی و جنایت‌های آن اما مقاومت کنترل نبرد را در دست دارد. 

وی گفت: «ما تحرکات مسئولان آمریکایی و اروپایی را که هدفشان حمایت از اسرائیل است زیرنظر داریم، آمریکا نتوانست مواضع عربی و اسلامی را برای تحمیل کوچاندن ساکنان غزه، تحت سلطه خود درآورد».

وی افزود که طی چند روز گذشته تماس‌ها و دیدارهای زیادی برقرار و به همه تأکید کردیم که راه‌حل تنها در نابودی رژیم اشغالگر است.

هنیه بر ضرورت تحویل سران رژیم اشغالگر به دادگاه‌های بین‌المللی و مجازات آن‌ها به دلیل ارتکاب جنایت تأکید کرد.

رئیس دفتر سیاسی حماس ملت فلسطین و امت اسلامی را به بسیج عمومی در روز جمعه (فردا) با شعار توقف جنایت، مخالفت با کوچاندن و وطن جایگزین فراخواند. 

سی‌ان‌ان: گذرگاه رفح امروز هم باز نخواهد شد

شبکه آمریکایی «سی‌ان‌ان» به نقل از منابع متعددی گزارش داد که بازشدن گذرگاه رفح امروز جمعه هم به منظور ورود کاروان کمک‌های اولیه به غزه بعید به نظر می‌رسد.
 یک منبع آگاه از گفت‌وگوها درباره این این پرونده بین اشغالگران، مصر و ایالات متحده به این شبکه گفت: من درباره عبور کامیون‌هایی که قرار است روز جمعه از رفح بگذرند نمی‌توانم نظر دهم؛ وضعیت بی ثبات است.

مقامات آمریکایی گفته‌اند که وضعیت هنوز ناآرام است و توضیح داده‌اند که علاوه بر نگرانی در مورد اطمینان از تحویل کمک‌ها، نیاز به تعمیر جاده از سمت مصری گذرگاه نیز وجود دارد.

دیروز رسانه‌های مصری گزارش دادند که گذرگاه رفح روز جمعه برای ورود کمک‌ها به نوار غزه باز خواهد شد.

پکن: برای توقف درگیری‌ها در فلسطین با روسیه همکاری می‌کنیم

نماینده ویژه دولت چین در امور منطقه غرب آسیا ضمن اعلام آمادگی پکن برای کمک به از سرگیری مذاکرات سازش بین تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی، گفت که چین با روسیه در این زمینه همکاری می‌کند.

 «ژای جون» شامگاه پنجشنبه طی دیدار با «میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه در دوحه، پایتخت قطر، همچنین آمادگی پکن برای کمک به از سرگیری مذاکرات سازش بین تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم موقت صهیونیستی را اعلام کرد.

این دیپلمات چینی تصریح کرد که پکن از تعداد بالای تلفات غیرنظامیان در نوار غزه و همچنین وخامت سریع وضعیت بشردوستانه در فلسطین نگران و ناراحت است.

ژای تاکید کرد که جمهوری خلق چین با تمام اقداماتی که به مردم غیرنظامی در نوار غزه آسیب می‌رساند، مخالف بوده و آن محکوم می‌کند.

وی با بیان اینکه روسیه و چین در مورد مسئله فلسطین موضع یکسانی دارند، افزود: «دلیل اصلی درگیری فلسطین و اسرائیل این است که حقوق مشروع مردم فلسطین حفظ نشده است».

 خالد مشعل: نیروهای ما برای نبرد زمینی آمادگی کامل دارند

رئیس دفتر سیاسی حماس در خارج از فلسطین، گفت که نیروهای مقاومت در غزه آمادگی کامل برای مواجهه با نظامیان رژیم اشغالگر را دارند.به گزارش گروه «خالد مشعل» رهبر سابق حماس و رئیس دفتر سیاسی این جنبش در خارج از مرزهای فلسطین، در مصاحبه با شش شبکه الجزائری سخن می‌‌گفت، افزود: «رژیم اشغالگر صهیونیستی از جنگ زمینی هراس دارد، به گونه‌ای که گردان‌های قسام و نیروهای زبده، حمله زمینی را به یک گزینه اشتباه برای اشغالگران تبدیل کرده‌اند، نیروهای ما آمادگی کامل دارند و می‌توانیم در برابر اشغالگری محکم بایستیم و مقاومت کنیم؛ به وعده حق نزدیک شده‌ایم و در این میان دشمن سعی دارد دستور کار خود را تحمیل کند».

مشعل درباره برنامه‌های اشغالگران برای پایان دادن به حضور حماس در غزه، گفت: «جنبش حماس و ملت فلسطین مظهر اراده خداوند در این سرزمین هستند؛ رژیم اشغالگر در هفت اکتبر متزلزل شد، بنابراین از غیرنظامیان انتقام می‌گیرد».

بن‌سلمان: از آنچه در غزه می‌گذرد ناراحتم

ولی‌عهد سعودی ضمن محکومیت هدف قراردادن غیرنظامیان در درگیری‌های فلسطین، گفت: ما از تشدید خشونت‌هایی که غزه امروز شاهد آن است و بهای آن را غیرنظامیان بی‌گناه می‌پردازند، ناراحت هستیم.
 «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان طی سخنرانی امروز خود در جمعه، ۲۰ اکتبر و در افتتاحیه اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ سه آن) در ریاض بر رد قاطع ریاض از هدف قراردادن غیرنظامیان به هر شکل و به هر بهانه‌ای تاکید کرد.

 بن‌سلمان همچنین بر لزوم توقف عملیات نظامی علیه غیرنظامیان و زیرساخت‌هایی که بر زندگی روزمره مردم تأثیر می‌گذارند، تأکید داشت.

ولی‌عهد سعودی در ادامه سخنان خود، خواستار راه حلی عادلانه برای ایجاد کشور فلسطینی بر اساس مرزهای ۱۹۶۷ شده و گفت: این راه‌حل باید به گونه‌ای که امنیت و رفاه برای همه ایجاد شود، مورد پیگیری قرار گیرد.

 تل‌آویو: ۴۵ هواپیمای حامل سلاح وارد اسرائیل شده است

وزارت جنگ رژیم صهیونیستی امروز، جمعه ۲۰ اکتبر اعلام کرد که از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» در ۷ اکتبر ماه جاری تاکنون، ۴۵ فروند هواپیمای باری حامل ۱۰۰۰ تن سلاح وارد سرزمین‌های اشغالی شده است.

 این وزارتخانه در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد که هواپیمای چهل و پنجم صبح امروز در منطقه ایلات به زمین نشست؛ تاکنون حدود ۱۰۰۰ تن سلاح و ادوات برای حمایت از عملیات‌های ارتش، وارد اسرائیل شده است.

طبق این گزارش، این هواپیمای باری صبح امروز در فرودگاه «رامون» نزدیک ایلات فرود آمد و محموله نظامی دیگری از جمله آمبولانس‌های نظامی، تجهیزات پزشکی برای کادر پزشکی و سایر اقداماتی که برای افزایش آمادگی نیاز است را با خود به همراه داشت.

حملات راکتی سرایاالقدس به «سدیروت» و «مفلاسیم»

شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی روز جمعه چند شهرک صهیونیست نشین را هدف حملات راکتی قرار داد.

 گردان‌های سرایاالقدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که این گروه در ادامه نبرد طوفان الاقصی شهرک صهیونیست‌نشین «سدیروت» را هدف حملات راکتی قرار داده است.

شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در بیانیه ای اعلام کرد: شهرک صهیونیست نشین «مفلاسیم» و تعدادی از شهرک‌های غلاف غزه را نیز هدف قرار دادیم.

در بخشی از این بیانیه آمده است که تجمع نیروهای صهیونیستی در مفلاسیم هدف قرار داده شده است.

 حزب‌الله ۳ پایگاه رژیم صهیونیستی را هدف حمله قرار داد 

نیروهای مقاومت محل تجمع گروهی از نظامیان صهیونیست در پایگاه اشغالی «هونین» را هدف قرار دادند که موشک‌ها دقیقا با اهداف برخورد داشتند.

 حزب الله امروز همچنین پیش از این حملات، مواضع نظامی «الرمثة»، «زبدین»، «الرادار»، «رویسات القرن» و «رویسات العلم» را با موشک‌های هدایت‌شونده هدف قرار داده بود.

منابع صهیونیستی، بعدازظهر امروز، خبر داده بودند رزمندگان حزب‌الله دست‌کم ۳۰ خمپاره به سمت مواضع نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در خطوط مرزی با لبنان شلیک کرده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته