دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

آغاز نشست هم‌اندیشی کشاورزی، تجاری و اقتصادی ایران- قرقیزستان

آغاز نشست هم‌اندیشی کشاورزی، تجاری و اقتصادی ایران- قرقیزستان
هم‌زمان با دیدار وزیر جهادکشاورزی و مقامات عالی قرقیزستان در سفر به بیشکک، نشست هم‌اندیشی فعالان اقتصادی دو کشور برای بررسی مسایل و موضوعات دو جانبه و گسترش روابط اقتصادی، کشاورزی و تجاری در مرکز قرقیزستان آغاز شد.
کد خبر : 874168

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، هیئتی تجاری- اقتصادی متشکل از فعالان بخش خصوصی که وزیر جهاد کشاورزی را در سفر به قرقیزستان همراهی می‌کنند، هم‌زمان با نشست وزرای دو کشور، برای تبادل نظر پیرامون مسائل بازرگانی، اقتصادی و کشاورزی با تولیدکنندگان، صاحبان صنایع و بازرگانان قرقیزستانی در بیشکک پای گفتگو نشستند.

رئیس اتحادیه صنعتگران و کارآفرینان قرقیزستان در آغاز نشست هم‌اندیشی فعالان کشاورزی، اقتصادی و تجاری ایران- قرقیزستان در سخنانی از آمادگی کشورش برای استقبال از سرمایه‌گذاران و تجار ایرانی خبر داد و خواستار تعامل بیشتر دو طرف در این زمینه شد.

«ابرایف» با اشاره به توانمندی ایران در زمینه کشاورزی و تجارت، آمادگی فعالان کشورش را برای بهره‌مندی از تجارب کشورمان اعلام کرد.

معاون وزیر امور خارجه قرقیزستان نیز در این نشست، خواستار حضور بیشتر فعالان کشاورزی، صنعتی و اقتصادی ایران در قرقیزستان شد.

گفتنی است معاون آژانس سرمایه‌گذاری قرقیزستان و سفرای دو کشور سخنران این نشست باشند.

بر اساس این گزارش، در ادامه فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان ایران و قرقیزستان در کارگروه‌های تخصصی و معرفی فعالیت‌ها و تولیدات با یکدیگر وارد مذاکره می‌شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر