دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
27 مهر 1402 - 18:41

یهودیان معترض مقابل کنگره آمریکا: به نام ما جنگ نکنید

یهودیان معترض مقابل کنگره آمریکا: به نام ما جنگ نکنید
بیش از ۱۰ هزار نفر از مردم آمریکا در تظاهراتی که توسط سازمان «صدای یهود برای صلح» در مخالفت با پاکسازی قومی مداوم فلسطینی‌ها توسط رژیم صهیونیستی در مقابل ساختمان کنگره ایالات متحده سازماندهی شده بود، شرکت کردند.
کد خبر : 874136

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، گروهی از معترض که بسیاری از آنها یهودی بودند در کنگره آمریکا دست به تظاهرات زدند و شعارهایی را علیه تهاجم رژیم صهیونیستی به غزه سر دادند. آن‌ها از دولت جو بایدن خواستند تا برای برقراری آتش‌بس تلاش موثر و واقعی کند.

این در حالی است که بیش از ۱۰ هزار نفر از مردم آمریکا در تظاهراتی که توسط سازمان «صدای یهود برای صلح» در مخالفت با پاکسازی قومی مداوم فلسطینی‌ها توسط رژیم صهیونیستی در مقابل ساختمان کنگره ایالات متحده سازماندهی شده بود، شرکت کردند.

بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای پلیس واشنگتن ۵۰۰ نفر از جمله ۲۲ خاخام را که در داخل و خارج کنگره امریکا خواستار آتش‌بس فوری در غزه شده بودند، بازداشت کرد.

همچنین بیش از ۵ هزار یهودی آمریکایی و حامیان آنها در مرکز خرید ملی تجمع کردند. رشیده طلیب و کوری بوش، نمایندگان کنگره برای جمعیت سخنرانی کردند. بوش گفت: «ما از جامعه یهودی خود به خاطر حضور در اینجا و گفتن «دیگر هرگز» تشکر می‌کنیم.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته