دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

دوره‌های آموزشی منتخبان کانون‌های معرفت رضوی و امیدآفرینان آغاز شد

دوره‌های آموزشی منتخبان کانون‌های معرفت رضوی و امیدآفرینان آغاز شد
دوره‌های آموزشی منتخبان کانون‌های معرفت رضوی و امیدآفرینان دانشگاه آزاد اسلامی آغاز به کار کرد.
کد خبر : 874108

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، دوره‌های آموزشی دانشجویان منتخب کانون‌های معرفت رضوی و استادان منتخب طرح رضایتمندی از زندگی و امیدآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد شریفانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی در هتل نماز مشهد مقدس آغاز به کار کرد.


حجت‌الاسلام شریفانی در مراسم افتتاحیه این دوره‌های آموزشی گفت: ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که پر از مکر و حیله رسانه‌ای است و در این دنیا نجات جوان‌ها یکی از تکالیف و وظایف ماست. هدف از تشکیل این دوره‌ها، تعریف و ایجاد یک شبکه و برنامه منسجم است تا دانشجویان و استادان شرکت‌کننده در این دوره‌ها بتوانند در دانشگاه نقش‌آفرینی کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی با مقایسه عصر کنونی با عصر زندگی پیامبر اسلام (ص) خاطرنشان کرد: یکی از اسرار موفقیت پیامبر مکرم اسلام (ص)، غیر از منش و رفتار ایشان، داشتن یک نظام برنامه‌ای بود که در چهار آیه قرآن کریم به‌صراحت به آن اشاره شده است؛ لذا ما همان مسیر را در این دوره‌ها دنبال می‌کنیم. اگر نظم و برنامه‌ریزی داشته باشیم، بر همه گرفتاری‌ها فائق خواهیم آمد.

حجت‌الاسلام شریفانی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی بیش از یک میلیون دانشجو و بیش از ۳۰ هزار استاد دارد، گفت: این ظرفیت و نعمت بزرگی برای ماست که باید قدر آن را دانست چرا که فرصت خوبی برای کار معرفتی است.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در باب تعلیم و تعلم، آخرین رسالت پیامبر را نخبه پروری عنوان کرد و خطاب به استادان و دانشجویان منتخب این دوره‌های آموزشی اظهار کرد: شما نخبه هستید و این محفل، محفل خواص است. بعد از اینکه این دوره‌ها را گذراندید، برای رفع شبهات و همچنین امیدآفرینی برای نسل جوان در شهر‌های مختلف مأموریت می‌یابید.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه کشور ما زیر بمباران فکری و رسانه‌ای صهیونیسم است و این بمباران فکری و رسانه‌ای خطرناک‌تر از بمباران نظامی است، تصریح کرد: ما می‌خواهیم شما آنچه در این دوره‌ها و کارگاه‌ها آموخته‌اید را در کلاس‌های درس پیاده کنید و شبهات را برطرف کنید. شبکه استادی دانشجویی داشته باشید. دانشجویان عزیز شبهه زدایی کنند و مجموعه امیدآفرینان در سه حوزه کارمندی استادی و دانشجویی فعالیت کنند.

گفتنی است؛ دوره‌های آموزشی منتخبان کانون‌های معرفت رضوی و امیدآفرینان دانشگاه آزاد اسلامی تا فردا (جمعه ۲۸ مهرماه) در مشهد مقدس ادامه دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته