دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
27 مهر 1402 - 11:12

مقایسه نرم‌افزارهای حسابداری موجود در ایران

مقایسه نرم‌افزارهای حسابداری موجود در ایران
اگر با حسابداری و امور مربوط به آن سروکار داشته باشید به‌طورقطع با تعداد بیشمار نرم‌افزارهای حسابداری موجود در ایران آشنایی دارید. همان‌طور که می‌دانید این نرم‌افزارها هرکدام دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند و رابط کاربری جداگانه‌ای دارند، اما همگی برای طبقه‌بندی حساب‌وکتاب‌های مالی به کار می‌روند.
کد خبر : 874064

به گزارش گروه بازار خبرگزاری علم و فناوری آنا، اگر با حسابداری و امور مربوط به آن سروکار داشته باشید به‌طورقطع با تعداد بیشمار نرم‌افزارهای حسابداری موجود در ایران آشنایی دارید. همان‌طور که می‌دانید این نرم‌افزارها هرکدام دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند و رابط کاربری جداگانه‌ای دارند، اما همگی برای طبقه‌بندی حساب‌وکتاب‌های مالی به کار می‌روند. ازآنجایی‌که ذکر مشخصات و مقایسه تمامی نرم‌افزارهای حسابداری موجود در ایران در این مقال نمی‌گنجد، لذا ما در این مطلب ویژگی‌ها و خصوصیات تعدادی از نرم‌افزارهای حسابداری محبوب و پرکاربرد ایرانی را مطرح و با هم مقایسه کنیم. چنانچه شما قصد انتخاب سیستمی جامع، مفید و متناسب با کاربرد خود را دارید ما را تا انتهای گزارش همراهی کنید.

نرم‌افزارهای حسابداری موجود در ایران

همان‌طور که چند خط بالاتر هم به آن اشاره شده تعداد نرم‌افزارهای حسابداری موجود در ایران بسیار زیاد است و بدون دانستن اطلاعات کامل امکان انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری وجود ندارد. بنابراین تعدادی از پرکاربردترین و محبوب‌ترین آن‌ها به شرح زیرآمده است تا انتخاب بهتری داشته باشید:

  1. نرم‌افزار حسابداری سپیدار:

نرم‌افزار سپیدار ازجمله نرم‌افزارهای باکیفیت و کارا در ایران است که قریب ۱۰ سال است که تولید و به بازار عرضه می‌شود. این نرم‌افزار دارای قابلیت‌های ثبت دفاتر قانونی با روشی ساده، تسویه دستگاه کارت‌خوان، اتصال سیستم حقوق و دستمزد به سیستم ورود و خروج کارکنان، پلاک گذاری و طبقه‌بندی دارایی‌ها و هزاران قابلیت دیگر است. نرم‌افزار سپیدار در دو نسخه سپیدار و دشت تولید و به بازار عرضه می‌شود. نسخه سپیدار برای شرکت‌ها و سازمان‌های متوسط و کوچک طراحی و عرضه می‌شود. این نسخه دارای زیرمجموعه‌های حسابداری و بازرگانی، خدماتی، تولیدی، پیمانکاری و پخش است. نسخه دشت نرم‌افزار سپیدار هم برای فروشگاه‌ها و خرده‌فروشی‌ها طراحی شده است و برای تعدادی از اصناف نیز بسته اختصاصی دارد. نرم‌افزار حسابداری سپیدار در مقایسه با سایر نرم‌افزارهای موجود در ایران بیشترین فروش ممکن را به خود اختصاص داده است.

2. نرم‌افزار حسابداری هلو APEX

نرم‌افزار حسابداری هلو APEX نسبت به سایر نرم‌افزارها سابقه بیشتری دارد و پرکاربردتر است. این نرم‌افزار دارای قابلیت‌های تعریف کالا در دو سطح، تعریف چک‌های پرداختی و دریافتی، گزارش سود و زیان، اعلام اتوماتیک سررسید چک‌ها، استفاده از بارکد خوان، صدور فاکتورهای خریدوفروش و .... است. نرم‌افزار هلو APEX دارای زیرمجموعه‌های حسابداری فروشگاهی، شرکتی، تولیدی، صنعتی و تخصصی اصناف است. ازجمله مهم‌ترین مزیت‌های این نرم‌افزار می‌توان به ارائه نسخه در ۴ سطح و با چهار بودجه متفاوت اشاره کرد. لذا هر شرکتی متناسب با درآمد و نیاز خود می‌تواند این نرم‌افزار را تهیه کند. علاوه بر این استفاده آسان و عدم نیاز به دانش تخصصی ویژه هنگام استفاده از دیگر مزیت‌های نرم‌افزار هلو است.

  1. نرم‌افزار حسابداری فرداد

این نرم‌افزار که نسبت به سایر نرم‌افزارهای دیگر نوپاتر است حدوداً ۵ سالی است که برای تسهیل امور حسابداری کسب‌وکارهای کوچک و متوسط طراحی و تولید شده است. نرم‌افزار فرداد که آموزش و نصب آن برخلاف بسیاری از نرم‌افزارها رایگان است، دارای ویژگی‌های حسابداری مالی ۴ سطحی و قابل ارتقاء تا ۷ سطح، استفاده به‌صورت سینگل یا تحت شبکه، تهیه صورت‌های سود و زیان، ترازنامه و .... است. نرم‌افزار حسابداری فرداد نیز یک سال پشتیبانی رایگان ارائه می‌دهد و دارای ۴ بسته نرم‌افزاری حسابداری تولیدی، خدماتی، پیمانکاری و بازرگانی است. کاربران با توجه به نوع بسته انتخابی خود می‌توانند از خدمات رایگان و پشتیبانی نرم‌افزاری فرداد بهره ببرند.

4. نرم‌افزار حسابداری فراپیام

نرم‌افزار حسابداری فراپیام ازجمله نرم‌افزارهای دارای امنیت بسیار بالا است که استفاده از آن همانند نرم‌افزار هلو بسیار راحت و بی‌دردسر است. این نرم‌افزار به‌صورت دوره‌ای و خودکار به‌روزرسانی و پشتیبان گیری می‌شود.

نرم‌افزار فراپیام دارای ویژگی‌های حسابداری تلفیقی جهت هولدینگ، بایگانی الکترونیکی اسناد و اتصال به دیتا بیس، تنظیم گزارش موردپسند کاربر، قابلیت ذخیره‌سازی در محیط گزارش‌ها و غیره است. این نرم‌افزار که در مقایسه با سایر نرم‌افزارها بسیار ایمن و سریع است نیاز مالی بسیاری از کسب‌وکارهای مختلف را برطرف می‌کند.

5. نرم‌افزار حسابداری میزان

نرم‌افزار میزان حدود دو دهه است که فعالیت می‌کند و بسیار مطلوب شرکت‌ها و مؤسسات حسابداری بزرگ است. این نرم‌افزار پشتیبان گیری قوی‌ای دارد و امکانات فراوانی به کاربران ارائه می‌دهد. ازجمله ویژگی‌های متمایزکننده این نرم‌افزار نسبت به سایر نرم‌افزارها می‌توان به قابلیت تعریف شرکت نامحدود اشاره کرد. با این نرم‌افزار افراد دارای چندین کسب‌وکار به‌راحتی می‌توانند کارهای خود را مدیریت کنند. نرم‌افزار میزان دارای ۷ سطح گروه حساب و ۳ سطح شناور است. هر کاربر بسته به نیاز خود می‌تواند از هر یک از سطوح استفاده کند و این انعطاف‌پذیری یکی از ویژگی‌های درخور توجه نرم‌افزار است. از دیگر ویژگی‌های متمایزکننده میزان می‌توان به فراهم کردن گزارش تجمیعی برای هر واحد و مرکز، محاسبه سود و زیان پروژه‌ها و دارا بودن پنل مدیریتی اشاره کرد.

در این گزارش بهترین و محبوب‌ترین نرم‌افزارهای حسابداری را معرفی و با یکدیگر مقایسه کردیم. یقیناً نرم‌افزارهای خوب دیگری نیز وجود دارد که هر سازمان، شرکت و فردی بسته به کاربرد، ویژگی‌ها و امکانات و.. می‌تواند از آن‌ها استفاده نماید. امیدواریم این مطالب برای شما مفید و کاربردی باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر