دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
سرلشکر باقری در گفت‌وگو با وزرای دفاع روسیه و قطر:

اقدام رزمندگان فلسطینی در چارچوب مقابله با اشغالگری است

اقدام رزمندگان فلسطینی در چارچوب مقابله با اشغالگری است
رئیس ستادکل نیروهای مسلح، گفت: اقدام رزمندگان گروه‌های مقاومت فلسطینی در چارچوب حق دفاع مشروع و مقابله با اشغالگری‌ و ظلم و جنایت علیه مردم فلسطین و رفتارهای ظالمانه اخیر آن‌ها علیه مسجدالاقصی و مردم فلسطین است.
کد خبر : 874044

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به دنبال تشدید جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه با ارتشبد «سرگئی شایگو»، وزیر دفاع فدراسیون روسیه و «خالد بن محمد العطیه» وزیر دفاع قطر به صورت تلفنی گفت‌وگو و خواستار اقدام فوری جامعه جهانی برای توقف این جنایات و امدادرسانی به مردم غزه شد.

سرلشکر باقری ابتدا در گفت‌وگو با وزیر دفاع روسیه با بیان اینکه اقدام رزمندگان گروه‌های مقاومت فلسطینی در چارچوب حق دفاع مشروع و مقابله با اشغالگری‌ و نتیجه‌ بیش از ۷۰ سال سرکوب و ظلم و جنایت علیه مردم فلسطین و رفتارهای ظالمانه اخیر آن‌ها علیه مسجدالاقصی و مردم فلسطین بوده است، گفت: ما به شدت نگران تداوم بحران‌های وسیع و وحشیانه علیه غیرنظامیان هستیم؛ چنین رفتار وحشیانه‌ای قابل تحمل نخواهد بود و دولت‌های مستقل باید واکنش جدی به آن نشان دهند.

 وزیر دفاع روسیه نیز با بیان اینکه مواضع کشورش در مورد ضرورت برقراری آتش‌بس و جلوگیری از آسیب رسیدن به غیرنظامیان روشن است، اظهار کرد: ابتکار روسیه در شورای امنیت در این مورد با مخالفت برخی کشورهای غربی به نتیجه نرسید.

سرلشکر باقری افزود: ادامه جنایت‌های رژیم صهیونیستی و حمایت و کمک‌های مستقیم برخی از کشورها موجب پیچیده‌تر شدن اوضاع شده و می‌تواند موجب ورود سایر بازیگران به این عرصه شود.

همچنین دو طرف توافق کردند در مورد اقدامات امدادرسانی تشریک مساعی داشته باشند.

سرلشکر باقری در همین چارچوب با وزیر دفاع کشور قطر نیز گفت‌وگو و رایزنی کرد.

 رئیس ستادکل نیروهای مسلح با مشروع خواندن اقدام گروه‌های مقاومت فلسطین در دفاع از خود، اقدام اخیر مبارزان فلسطینی را پاسخ به سرکوب مردم و جسارت‌های رژیم صهیونیستی به مقدسات مسلمین در مسجدالاقصی و تعرض به نوامیس فلسطینی دانست و گفت: با مشاهده‌ این جنایات، هیچ‌گونه سکوتی برای مسلمانان قابل توجیه نیست و با تداوم این وحشی‌گری‌ها، امکان هر واکنشی از سوی گروه‌های مقاومت وجود دارد.

 سرلشکر باقری با بیان نقش آمریکا در هدایت عملیات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی، خواستار ممانعت کشورها از انتقال تسلیحات و تجهیزات از پایگاه‌های آمریکا در منطقه به مقصد سرزمین‌های اشغالی شد.

در این گفت‌وگو دو طرف بر ضرورت همکاری در انتقال کمک‌های بشردوستانه و اضطراری به مردم غزه تأکید کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته