دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 مهر 1402 - 21:00

امیرعبداللهیان: سفر مقامات آمریکا به تل‌آویو تلاش برای احیای رژیم صهیونیستی است

امیرعبداللهیان: سفر مقامات آمریکا به تل‌آویو تلاش برای احیای رژیم صهیونیستی است
امیرعبداللهیان سفر وزیر خارجه و نیز رئیس‌جمهور آمریکا به تل‌آویو در شرایط جاری را تلاش برای احیای رژیم صهیونیستی از فروپاشی سیاسی، نظامی، امنیتی، روانی و اجتماعی ارزیابی کرد.
کد خبر : 874020

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، حسین امیر عبداللهیان در حاشیه اجلاس فوق‌العاده کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی در جده با آقای فؤاد حسین، وزیر خارجه عراق دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این دیدار وضعیت مردم و شهروندان فلسطینی در غزه را در سایه جنایات جنگی و نسل‌کشی رژیم صهیونیستی بسیار خطرناک و دردناک توصیف کرد و بر ضرورت تلاش جمعی و فوری کشورهای اسلامی برای توقف ماشین کشتار رژیم آپارتاید صهیونیستی تأکید کرد.

او افزود: رژیم صهیونیستی به جای رویارویی با نیروهای مقاومت، برای جبران شکست خود در عرصه نظامی، شهروندان فلسطین را هدف جنایات جنگی و سیاست نسل‌کشی خود قرار داده است.

امیرعبداللهیان سفر وزیر خارجه و نیز رئیس‌جمهور آمریکا به تل‌آویو در شرایط جاری را تلاش برای احیای رژیم صهیونیستی از فروپاشی سیاسی، نظامی، امنیتی، روانی و اجتماعی ارزیابی کرد و افزود: در این راستا دولت آمریکا همه را به خویشتن‌داری فرا می‌خواند، اما دست رژیم صهیونیستی را در اجرای نسل‌کشی فلسطینیان باز گذاشته است.

امیرعبداللهیان افزود: در صورت عدم توقف این جنایات جنگی، منطقه از کنترل خارج خواهد شد.

وزیر امور  خارجه عراق نیز در این دیدار هدف رژیم صهیونیستی از حملات جاری را ویران کردن غزه و زمینه‌سازی برای کوچاندن فلسطینی‌ها از غزه عنوان کرد.

او افزود: ضروری است از همه ظرفیت‌های لازم برای توقف حملات رژیم اسرائیل علیه غزه، ارسال کمک‌های انسان دوستانه و رفع محاصره غزه استفاده شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر