دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد؛

تحصیل و فعالیت ۶۶ هزار نفر از برادران اهل سنت در دانشگاه آزاد اسلامی

تحصیل و فعالیت ۶۶ هزار نفر از برادران اهل سنت در دانشگاه آزاد اسلامی
علی سروری‌مجد عنوان کرد:۶۶ هزار نفر از برادران اهل سنت در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل یا فعالیت هستند.
کد خبر : 874015

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، علی سروری‌مجد قائم مقام دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و هیئت رئیسه این دانشگاه با آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر دیدار کردند.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه هدف از این دیدار بهره‌‌گیری از رهنمود‌های سازنده نماینده ولی‌فقیه در استان است، متذکر شد: این رهنمود‌ها سبب خواهد شد تا دانشگاه با رونق و شتاب بیشتری در عرصه فرهنگی و تربیتی فعالیت کند.

سروری‌مجد با اشاره به سفر دو سال قبل به استان بوشهر و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، گزارشی از اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی در این مدت ارائه و متذکر شد: یکی از برنامه‌هایی که در آن زمان در دانشگاه آزاد اسلامی در حال پیگیری بود، مسئله تقریب مذاهب بود. دو سال قبل تنها ۱۰ دفتر تقریب مذاهب در دانشگاه وجود داشت، اما با اهتمام و پیگیری‌های تیم مدیریتی دانشگاه و تلاش‌های حجت‌الاسلام سید حامد علم‌الهدی رئیس گروه تخصصی دفتر تقریب مذاهب دانشگاه اکنون ۲۸ دفتر در استان‌های تلفیقی کشور فعال است که کارگاه‌های متعددی برای اساتید، کارکنان و دانشجویان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه حدود ۶۶ هزار نفر از برادران اهل سنت در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل یا فعالیت هستند، تبیین کرد: به گمان برخی، اقدام دانشگاه در ایجاد دفتر تقریب مذاهب چندان ضروری نبود، اما در دوره اغتشاشات نشان داد که یکی از عوامل حاکم بودن آرامش و عقلانیت در دانشگاه آزاد اسلامی، وجود همین دفاتر و برگزاری کارگاه‌ها بود.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در برگزاری کارگاه‌ها از اساتید به نام اهل سنت و متعهد به نظام شکوهمند اسلامی ایران بهره گرفته می‌شود، توضیح داد: خطرات اقدامات دشمن در این کارگاه به نحو احسن از زبان خود اهل تسنن بازگو می‌شود و با حضور دیگر دانشجویان و همکاران سبب هوشیاری بیشتر شده است.

سروری‌مجد، تأسیس مؤسسه امامت و مهدویت را دیگر اقدام دانشگاه معرفی و تبیین کرد: ابتدا این مؤسسه در ایام متصل به ولادت مولای متقیان فعالیت داشت، اما امروز در ۳۱ استان کشور و واحد‌های بزرگ استان تهران و در مجموع ۴۰ مؤسسه با برنامه‌های فاخر، مشغول فعالیت است.

وی، دیگر اقدام دانشگاه آزاد اسلامی را راه‌اندازی مدارس سعادت برشمرد و تشریح کرد: این مدارس با نیت خالص و مسئولیت اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، به دور از درآمدزایی و براساس طرح ۴+۳ ایجاد شده تا دوره متوسطه دوم را به دوران دانشجویی پیوند بزند.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: در این طرح، تحصیل افراد در یک سیستم آموزشی کامل دیده شده و دانش‌آموزان با اتصال به دانشکده‌های معارف دانشگاه، مستقیماً وارد دانشگاه می‌شوند که نوعی آموزش تلفیقی است و تاکنون ۱۲ مدرسه دایر شده است که خدمتی از سوی دانشگاه آزاد اسلامی به فرهنگ دینی کشور خواهد بود.

سروری‌مجد، برگزاری رویداد عصر امید را یک اتفاق مهم در دانشگاه دانست و درباره فعالیت‌های استانی دانشگاه عنوان کرد: در این رویداد تمام اقدامات فناورانه دانشگاه در معرض دید عموم قرار گرفت و متعاقب آن، دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با ایده رویداد ملی عصرامید تخصصی به صورت ملی با اشراف به ظرفیت‌های استان، پیشرو در این مسیر بود.

وی، تأسیس پردیس دانشگاهی را دیگر اقدام مهم دانشگاه آزاد اسلامی استان معرفی کرد و افزود: پردیس عسلویه علاوه بر رفع نیاز آموزشی این شهرستان و جذب دانشجو، حلقه واسط و اتصال دیگر دانشگاه‌های آزاد اسلامی دیگر استان‌ها به بخش صنعت و به ویژه عسلویه شده که تاکنون از قبل این دانشکده قرارداد‌های مهمی منعقد شده است.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مدیریت دانشگاه با دغدغه‌مندی مسائل دانشگاه را پیگیری می‌کنند، توضیح داد: این تلاش‌ها، نتایج ارزشمندی را نصیب دانشگاه کرده است، به‌عنوان مثال پنج سال پیش، بودجه کل دانشگاه آزاد اسلامی ۵ هزار میلیارد تومان بوده، اما امروز این رقم به ۳۳ هزار میلیارد افزایش یافته است که نشان از توسعه فعالیت‌ها و انجام مطلوب امور دارد.

سروری‌مجد ادامه داد: معیشت کارکنان و اعضای هیئت علمی نیز از دیگر مسائل مورد توجه بوده که در این مدت نزدیک به ۳۰۰ درصد حقوق همکاران افزایش یافته است.

قائم مقام دانشگاه آزاد اسلامی توضیحاتی درباره طرح هیئت علمی وابسته و دستیاران آموزشی ارائه کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته