دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

«جان ویک ۵» تولید می‌شود

«جان ویک ۵» تولید می‌شود
کارگردان مجموعه فیلم‌های «جان ویک» از آغاز پروسه تولید قسمت پنجم این اثر با حضور کیانو ریوز در نقش اصلی خبر داد.
کد خبر : 873988

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، چاد استاهلسکی (Chad Stahelski) کارگردان شناخته شده و سازنده مجموعه فیلم‌های اکشن «جان ویک» به تازگی از احتمال ساخت قسمت پنجم این مجموعه خبر داد.

قسمت چهارم این فرنچایز سینمایی با عنوان «جان ویک: بخش چهار» (John Wick: Chapter ۴)، بهار امسال در سینما‌های سراسر دنیا به نمایش درآمد و درحالی که ۱۰۰ میلیون دلار برای تولید آن هزینه شده بود، توانست با فروش بیش از ۴۳۰ میلیون دلاری به کار خود در گیشه پایان دهد. این فیلم در اکران افتتاحیه خود نزدیک به ۷۴ میلیون دلار فروش داشت که یک اتفاق بزرگ برای این اثر محسوب می‌شد.

این فروش موفقیت‌آمیز در گیشه شرکت فیلمسازی لایزنگیت (Lions Gate Entertainment Corporation) سازنده مجموعه فیلم‌های «جان ویک» را بسیار به آینده آن امیدوار کرد و حالا آن‌ها اعلام کردند که به احتمال فراوان به سراغ ساخت قسمت پنجم این مجموعه می‌روند.

در همان زمانی که تیم تولید فیلم در حال ساخت «جان ویک ۴» بودند، اخباری مبنی بر تولید قسمت پنجم و پخش آن بلافاصله پس از قسمت چهار رسانه‌ای شده بود، تا جایی که کیانو ریوز، بازیگر نقش جان ویک نیز این خبر را تایید کرد، اما در اواسط پروسه تولید، این ایده به حالت تعلیق درآمد و لایزنگیت اعلام کرد در صورت موفقیت قسمت چهارم در گیشه، قسمت پنجم تولید خواهد شد، اتفاقی که سرانجام رخ داد و از چند ماه پیش همه منتظر تولید قسمت جدید این فیلم بودند. اما به دلیل اعتصابات اخیر نویسندگان و بازیگران هالیوودی، کار تولید فیلم به تعویق افتاد.

طبق اعلام کارگردان جان ویک، قسمت جدید در حالی ساخته می‌شود که حضور کیانو ریوز (Keanu Reeves) در نقش جان ویک و رابین لورد تیلور (Robin Lord Taylor) در قسمت پنجم این اثر قطعی است.

همانطور که مدیران لایزنگیت اعلام کردند دنیای جان ویک جدا از فیلم سینمایی با مینی سریال سه قسمتی «کانتیننتال» (The Continental) و اسپین‌آف سینمایی «بالرین» (Ballerina) با بازی آنا د آرماس گسترش خواهد یافت.

در گذشته، استاهلسکی اعلام کرده بود که در صورت ساخت قسمت پنجم یا هر اسپین‌آف دیگری از جان ویک، علاقه دارد با تعداد زیادی از ستارگان هالیوودی همکاری کند که از آن میان نام افرادی همچون کیلیان مورفی، کالین فارل، شارلیز ترون و میشل یئو رسانه‌ای شده بود. حالا باید منتظر ماند و دید برای جان ویک ۵ کدامیک از این ستاره‌های محبوب و پرطرفدار، به جمع قاتلان فعال در مجموعه جان ویک اضافه خواهند شد!

انتهای پیام/

ارسال نظر