دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 مهر 1402 - 17:00
در اجتماع ضد صهیونیستی مردم تهران؛

رئیسی: هرقطره از خون شهدای فلسطینی، زمینه‌ساز سقوط سریع‌تر رژیم صهیونیستی است

رئیسی: هرقطره از خون شهدای فلسطینی، زمینه‌ساز سقوط سریع‌تر رژیم صهیونیستی است
حجت‌الاسلام رئیسی گفت: همزمان با هر قطره خونی که از یک شهید فلسطینی بر زمین ریخته می‌شود، رژیم صهیوینستی یک گام به سقوط نزدیک‌تر می‌شود.
کد خبر : 873970

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در تجمع ضد رژیم صهیونیستی مردم تهران گفت: امروز روز عزای عمومی برای ملت بزرگ ایران، امت اسلامی، انسانیت و همه مردم آگاه و با وجدان جهان است. عزای عمومی برای ارتکاب  یک جنایت هولناک  از سوی  افراد انسان‌نما که  به تعبیر امیرالمومنین (ع) افرادی هستند  تنها هیبت و شکل آن‌ها شبیه به انسان است.

وی افزود: کدام انسان این جنایت هولناک را قبول می‌کند، کشتن زنان و کودکان؛ حمله به بیمارستان؛ حمله به بیمارستان و ... پایان رژیم صهیونیستی آغاز خواهد شد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه صهیونیست‌ها تصور کردند می‌توانند  بر حق مردم فلسطین و جنایت خود را با عادی‌سازی روابط با کشور‌های منطقه سرپوش بگذارند، گفت: مردم فلسطین و منطقه همواره فریاد زدند، هیچ زمانی جریان ایستادگی و مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی کمرنگ نشده است، یک روز انتفاضه اول، یک روز انتفاضه دوم، سوم و چهارم، جوانان ایستادگی کردند، حبس‌ها و شکنجه‌ها را تحمل کردند، اما دست از حقوق حقه خود دست بر نداشتند.

وی افزود: با پیروزی  انقلاب شکوهمند اسلامی جریان مبارزات مردم فلسطین شکل دیگری پیدا کرد، آن‌ها را برای مقابله با ظلم مصمم‌تر کرد، پیروزی را برای مردم فلسطین حتمی‌تر کرد، آن‌ها ایستادگی و مقاومت کردند به نحوی که ایستادگی و مقاومت آن‌ها باعث شد رژیم صهیونیستی دست به اقدامات جنایتکارانه بیشتری بزنند.

رئیسی با اشاره به  اینکه اکنون جنگ سنگ تبدیل به جنگ با موشک شده است، تصریح کرد: مردم فلسطین از حق خود دست بر نداشتند تا جایی که ظلم‌های رژیم صهیونیستی، شهرک‌سازی‌ها، زندان‌کردن‌ها، بی احترامی‌ها، از بین بردن کرامت انسانی، هتک حرمت مسجد الاقصی و ...  مردم فلسطین را به سطوح آورد.

وی با تاکید بر اینکه مجاهدان فلسطینی و مقاومت با حرکت کوبنده یعنی طوفان الاقصی شکست بزرگی را به دشمن وارد کردند، اظهار داشت: این شکست شکست جدی برای رژیم صهیونیستی با وجود ۷ سرویس اطلاعاتی است، شکستی برای امنیت رژیم صهیونیستی است که غیر از گنبد آهنین و علاوه بر موساد، ۶ جریان اطلاعاتی دیگر برای امنیت آن فعالیت می‌کنند، اما طوفان الاقصی و اراده مجاهدان فلسطینی شکستی اطلاعاتی، امنیتی و شکستی نظامی بر رژیم صهیونیستی وارد کرد.

شکست، با جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت جبران نخواهد شد

به گزارش آنا، رئیس جمهور تأکید کرد: رژیم صهیونیستی که حریف نیرو‌های مقاومت نشده و نخواهد شد از این رو حمله به زنان و کودکان را آغاز کرد. مقامات صهیونیست فکر کردند با حمله به خانه‌های مسکونی، مردم مظلوم، زنان و کودکان می‌تواند شکست خود را جبران کند غافل از اینکه این شکست، با جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت جبران نخواهد شد.

حضور ۴ مقام آمریکایی در سرزمین‌های اشغالی برای حمایت از کودک‌کُشی

وی با  یادآوری فرمایشات رهبر  معظم انقلاب مبنی بر این که این شکست ترمیم نخواهد شد، تصریح کرد: شما فکر کردید کشتن زنان و کودکان می‌تواند شکست شما را ترمیم کند؟ چه کسانی که امروز از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند؟ آمریکا و حامیان این رژیم. شما امروز شورای امنیت امریکا را در سرزمین‌های اشغالی می‌بینید، وزیر امور خارجه، وزیر دفاع، فرماندهی سنتکام و رئیس جمهور آمریکا در سرزمین‌های اشغالی هستند. امروز مدیریت صحنه را آمریکایی‌ها به دست دارند.

امریکا شریک جنایات صهیونیست‌ها است

رئیسی با اشاره به سخنان سید حسن نصراالله با تشبیه خانه صهیونیست‌ها به خانه عنکبوت و اینکه خانه عنکبوت بی بنیاد و سست‌ترین خانه‌ها است، تصریح کرد: حقیقت آن است که با شکستی که به رژیم صهیونیستی وارد شد، این رژیم فرو ریخته، اما امریکایی‌ها به کمک آمده‌اند، تجهیزات را از کشور‌های منطقه وارد فلسطین اشغالی می‌کنند.

وی اضافه کرد: من به امریکایی‌ها می‌گویم امروز شما در مقابل چشمان مردم منطقه دارید موشک‌ها را از کشورهای منطقه وارد فلسطین اشغالی می‌کنید، رژیم صهیوینستی را مسلح می‌کنید، بمب‌هایی که بر سر مردم غزه می‌ریزد برای شماست، مردم دنیا شما (آمریکا) را شریک جنایت‌های رژیم صهیونیستی می‌دانند.

رئیس جمهور همچنین تأکید کرد: امروز علاوه بر شکست نظامی، شکست امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، را شاهد هستیم. نفرت عمومی درجهان نسبت به رژیم صهیونیستی و آمریکایی‌ها ایجاد شده است و نه فقط امت اسلامی، بلکه همه انسان‌های بیدار و با وجدان جهان امروز از این جنایت‌های هولناک متنفر هستند.

اعلام انزجار سازمان‌های بین‌المللی کافی است؟!

وی ادامه داد: امروز اجماع نسبت به جنایتکار بودن رژیم صهیونیستی است، کسی نیست در جهان که رژیم صهیونیستی را جنایتکار نداند، امروز علیرغم تلاش‌های شما برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی این حرکت شما با شکست قطعی مواجه شده است و دیگر عادی‌سازی رنگ خود را از دست داده است. سازمان‌های بین‌المللی و کشورها، جنایت‌های رژیم صهیوینستی را محکوم کرده‌اند، اما آیا محکوم کردن کفایت می‌کند؟ اعلام انزجار کافی است یا نه؟ امروز ملت‌های مسلمان و آزادمردان و آزادزنان جهان منتظر اقدام مؤثر هستند.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه امت اسلامی و مردم جهان انتظار دارند هرچه سریعتر بمباران نسبت به مناطق مسکونی قطع شود، گفت: بمباران نسبت به مناطق مسکونی، کشتن مردم چه ارزش نظامی دارد؟ کدام نظامی در دنیا این حرکت را دارای ارزش می‌داند؟ به مقاومت زورتان نمی‌رسد می‌آیید مردان و زنان و کودکان مظلوم را می‌کُشید؟

رئیسی گفت: آنچه امروز امت اسلامی و مردم دنیا انتظار دارند این است که هرچه سریعتر رفع محاصره مردم غزه و امدادرسانی سریع به آنهاست. آنچه مردم ایران و امت اسلامی و آزادگان جهان انتظار دارند این است که هرچه سریعتر روابط سیاسی با رژیم صهیونیستی قطع شود، سفرای این رژیم در کشور‌ها اخراج و سفارتخانه‌های آن تعطیل شود.

رئیسی گفت: آنچه امروز امت اسلامی و مردم دنیا انتظار دارند این است که هرچه سریعتر  رفع محاصره مردم غزه  و امدادرسانی سریع به آنهاست. آنچه مردم ایران و امت اسلامی و آزادگان جهان انتظار دارند این است که هرچه سریعتر روابط سیاسی با رژیم صهیونیستی قطع شود، سفرای این رژیم در کشور‌ها اخراج و سفارتخانه‌های آن تعطیل شود.

وی افزود: من در این رابطه با رؤسای کشور‌های مختلف جهان گفت‌وگو داشتم ، شب گذشته در تماس تلفنی به  رئیس شورای امنیت اعلام کردم که نباید  در قطع بمباران و رفع محاصره مردم غزه یک دقیقه تاخیر صورت گیرد  و باید امدادرسانی مردم غزه  آغاز شود ، ایشان  نیز در پاسخ گفت پیشنهادات شما تماماً به شورای امنیت منعکس می‌شود و من پیگیری می‌کنم، اما ۱۸ ساعت از بمباران و از حمله به بیمارستان می‌گذرد ما شاهد یک جنایت هولناک دیگری بودیم. انتظار ما از دولت مصر، سازمان کنفرانس اسلامی، سازمان همکاری اسلامی این است که هرچه سریعتر راه رفح برای امدادرسانی به مردم مظلوم غزه باز شود.

یقین بدانید نمی‌توانید در مقابل اراده ملت‌ها ایستادگی کنید/ انتقام در پیش است

رئیس جمهور تاکید کرد: این اراده و خواست ملت‌هاست، یقین بدانید شما نمی‌توانید در مقابل اراده ملت‌ها ایستادگی کنید. شما بدانید جنایاتی که در فلسطین و غزه مرتکب شدید انتقام سختی برای همه شما جنایتکاران به دست امت اسلامی در پیش است.

وی گفت: رهبر انقلاب اسلامی فرمودند اگر این اقدامات سریع برای قطع بمباران و رفع محاصره نسبت به مردم مظلوم قطع نشود بدانید جریان مقاومت و ملت‌های مسلمان تاب‌آوری ندارد و مطمئن باشید خشم ملت‌های مسلمان قطعی خواهد بود.

رئیسی افزود: آنچه امروز در سرزمین فلسطین می‌گذرد ما را به یاد سخن حکیمانه امام عزیزمان می‌اندازد. ایشان فرمودند که  مسئله اصلی جهان، قدس شریف است. ممکن است دیگران دیر و دور بپندارند، اما ما معتقدیم آزادی قدس شریف نزدیک و نزدیک‌تر خواهد بود.

وی اضافه کرد: ایران آمادگی خود را برای کمک رسانی اعلام کرده است. سازمان‌های امدادی و هلال احمر کمک‌های  مردمی و دولتی در حال جمع آوری است و آماده ایم به وسیله کشتی به نزدیک‌ترین جا به فلسطین برسد، ما برای امدادرسانی نباید توقف کنیم و برای زدن بیمارستان‌های صحرایی که سریعاً امدادرسانی به مردم انجام شود این آمادگی وجود دارد.

رئیسی خطاب به آمریکا: مردم آزاده جهان آماده حضور در فلسطین هستند

رئیس جمهور خطاب به آمریکایی‌ها گفت: این آمادگی در امت اسلامی و ملت‌های مسلمان و آزاده جهان برای حضور در فلسطین وجود دارد، مردم آزاده جهان امروز اعلام کردند اگر به این جنایت‌ها پایان ندهید در مقابل مردم جهان قرار دارید و امروز مردم جهان یکپارچه مدافع فلسطین هستند.

وی ضمن قدردانی از اعلام انزجار مردم ایران نسبت به این جنایت هولناک افزود:  یقین دارم آنچه امنیت ملی را تحکیم می‌کند حضور مردم در صحنه است، این حضور دوستان را امیدوار و دشمنان را ناامید می‌کند.

فیلم کامل صحبت‌های رئیس جمهور در این اجتماع ضد صهیونیستی را می‌توانید در زیر ببینید:

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته