دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مطرح کرد؛

۵۰۰ هزار نودانشجو دانشگاه آزاد اسلامی و ۴۰۰ هزار دانش‌آموخته در سال‌جاری

۵۰۰ هزار نودانشجو دانشگاه آزاد اسلامی و ۴۰۰ هزار دانش‌آموخته در سال‌جاری
علی سروری مجد عنوان کرد: امسال دانشگاه آزاد اسلامی ۵۰۰ هزار ورودی جدید داشته و ۴۰۰ هزار دانش‌آموخته از دانشگاه فارغ‌التحصیل شدند.
کد خبر : 873969

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، مراسم تکریم و معارفه رؤسای جدید و قدیم دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با حضور علی سروری‌مجد قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، علی اکبر پورات معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر، سیدعلی هاشمی فرماندار عسلویه، مدیران ارشد سازمان مرکزی و استان بوشهر، رؤسای دانشگاه‌های استان بوشهر و جمعی از مسئولان، کارکنان و استادان دانشگاه‌ برگزار و رازقی به‌عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر معرفی و از تلاش‌های سروش حیدری سنگستانی قدردانی شد.

قائم مقام دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم با اشاره به فجایع رژیم صهیونیستی درغزه و وعده پروردگار در آیه ۴۰ سوره مبارکه حج، گفت: امروز زنان و کودکان، مظلومانه توسط رژیم خونخوار و غاصب صهیونیستی به شهادت می‌رسند، اما جهانیان بدانند وعده خداوند متعال که فرمود: «قطعاً خدا هر که او را یارى کند، یارى خواهد کرد؛ چراکه خدا بس توانای پیروزمند است.» محقق خواهد شد.

سروری‌مجد با تأکید بر اینکه در هیچ قانونی به افراد مظلوم و بی‌گناه و بی‌پناه، ظلم روا نیست، اضافه کرد: این نهایت استیصال و درماندگی رژیمی است که ادعای توانمندی و برتری می‌کند، اما آنقدر خوار، زبون و عاجز شده که زورش تنها به بمباران بیمارستان و مناطق مسکونی می‌رسد.

وی با بیان اینکه از سال ۲۰۰۶ و جنگ ۳۳ روزه، اسرائیل نتوانسته یک قدم در خاک فلسطین پیش روی کند، گفت: این اقدام جنایتکارانه، نهایت عقب شینی اسرائیل است که ان شاء اله منجر به نابودی شان خواهد شد.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه همواره با دو هدف در جمع همکاران در استان‌ها حاضر می‌شوم، بیان کرد: ابتدا ابراز احترام و بیان خداقوت به عزیزان و سپس بازدید نزدیک از دستاورد‌ها و اقدامات همکاران پرتلاش در استان‌ها است.

سروری‌مجد با اشاره به پخش کلیپ دستاورد‌ها و عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی در دوره مدیریت حیدری سنگستانی، عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در سنوات اخیر فعالیت‌های ارزشمندی را بنا نهاد و از آنجایی که خود سابقه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان را داشته‌ام، متوجه زحمات و تلاش‌ها شبانه روزی صورت گرفته، هستم.

۵۰۰ هزار ورودی‌ جدید دانشگاه آزاد اسلامی

وی با بیان اینکه دکتر طهرانچی در تمام ایام از ۷ صبح تا ۱۱ شب به امور دانشگاه می‌پردازد، بر نیاز دانشگاه به کار و فعالیت شبانه‌روزی تأکید کرد و افزود: انصافاً دکتر طهرانچی دغدغه دانشگاه را داشته و ایشان از نزدیک تمام امور تک‌تک استان‌ها را پیگیری می‌کند.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این تلاش‌ها، نتایج ارزشمندی را نصیب دانشگاه کرده است، توضیح داد: پنج سال پیش، بودجه کل دانشگاه آزاد اسلامی ۵ هزار میلیارد تومان بوده، اما امروز این رقم به ۳۳ هزار میلیارد افزایش یافته است.

سروری‌مجد تبیین کرد: امسال دانشگاه آزاد اسلامی ۵۰۰ هزار ورودی جدید داشته و ۴۰۰ هزار دانش‌آموخته از دانشگاه فارغ‌التحصیل شدند.

وی ادامه داد: یک‌میلیون ۳۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه مشغول به تحصیل بوده و از مسئولان رده اول کشور تا مشاغل مختلف، جزء دانشگاه آزاد اسلامی هستند، چراکه یا در این دانشگاه ولایی و مردمی درس خوانده یا سابقه تدریس داشته‌اند که نشان از توان بالای دانشگاه ازاد اسلامی است.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی مجموعه‌ای تعیین کننده و تأثیرگذار در کشور است، توضیح داد: تمام تحولات دانشگاه با دقت رصد می‌شود و دستاورد‌های دانشگاه با عملیات رسانه‌ای کم رنگ جلوه داده می‌شود.

سروری‌مجد با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی یکپارچه است، تشریح کرد: در تمامی حوزه‌های پژوهشی، علمی، فرهنگی، آموزشی به دنبال ایجاد دفتر همکاری مشترک در استان‌ها هستیم. به طور مثال دو هفته گذشته، دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان در عسلویه حضور داشت و از نزدیک در جریان ظرفیت‌های استان بوشهر قرار گرفت تا زمینه همکاری‌ها ایجاد شود و این روند در دیگر استان‌ها نیز انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه دانشگاه دیگرهمچون گذشته تنها صرفاً دنبال آموزش دانشجو نیست، افزود: عصر امید، یک نماد برای نشان دادن تلاش دانشگاه در عرصه علمی و فناوری بود. همچنین پویش اشتغال دانشگاه که مورد تأکید رئیس جمهور قرار گرفت نمونه دیگر اقدامات دانشگاه در این بخش است که براساس آمار وزارت علوم، ۳۳ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه‌های دولتی و ۴۴ درصد دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی شاغل هستند که این افتخاری برای ما است که صحه بر تحقق شعار«هر دانشجو یک مهارت» است که می‌تواند دغدغه والدین را نسبت به آینده شغلی فرزندان رفع کند.

حیدری سنگستانی جوان‌ترین و پرنشاط‌‌ترین رؤسای استانی بود

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره مدیریت به هنگام دانشگاه در بحث اغتشاشات سال گذشته متذکر شد: از همان روز نخست اغتشاشات تمام امور با مدیریت مناسب کنترل شد، به نحوی که از دفتر ریاست جمهوری پیگیر بودند که در دانشگاه آزاد اسلامی هیچ‌گونه تحرکی انجام نپذیرفته، چراکه در سال ۷۸، اتفاقات بسیاری در دانشگاه انجام شده بود.

سروری‌مجد با اشاره به ماهیت جلسه تکریم و معارفه گفت: شورای دانشگاه آزاد اسلامی کشور متشکل از ۷۸ نفر از مدیران سازمانی و رؤسای استانی است که دکتر حیدری سنگستانی جوان‌ترین و یکی از پرنشاط‌‌ترین و پرکارترین رؤسای استانی بود.

وی تصریح کرد: زمانی که دکتر طهرانچی درباره فعالیت رؤسای دانشگاه‌های استان‌ها از بنده سوال پرسیدند، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر را به‌عنوان یکی از فعال‌ترین رؤسای استانی معرفی کردم.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در سوی مقابل دکتر رازقی تجربه حضور در یک استان پهناور با ۳۵ واحد و مرکز دانشگاهی را دارد و تجربه آن دروان مددرسان وی خواهد بود.

سروری‌مجد مطرح کرد: ضمن اینکه خود و خانواده دکتر رازقی اهل استان بوشهر هستند و با شناختی که نسبت به استان بوشهر دارند، با پشتکار و تلاش امور استان را به سامان خواهند رساند.

وی در پایان با قدردانی از تمامی تلاش‌های صورت گرفته و نیز حضور دکتر رازقی متذکر شد: آینده درخشانی برای دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر پیش رو است و برای این دانشگاه دغدغه خاصی در سازمان مرکزی وجود ندارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته