دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 مهر 1402 - 16:01

هاکان فیدان: باید در غزه آتش‌بس غیرمشروط اعلام شود

هاکان فیدان: باید در غزه آتش‌بس غیرمشروط اعلام شود
وزیر خارجه ترکیه در جریان نشست اضطراری وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری اسلامی، با تأکید بر راه‌حل دو دولتی،‌ خواستار آتش‌بس در غزه شد و گفت: آنچه رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین انجام می‌دهد، غیرقابل‌توجیه است.
کد خبر : 873960

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از الجزیره، «هاکان فیدان» وزیر خارجه ترکیه در سخنانی در جریان نشست اضطراری وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری اسلامی در شهر جده عربستان تأکید کرد که جنایت‌های غیرانسانی رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان فلسطینی غیرقابل توجیه است.

وی در این باره اظهار داشت: هیچ چیز مجازات دسته جمعی ملت فلسطین و محرومیت آنها از سوخت، آب و غذا را توجیه نمی‌کند.

وزیر امور خارجه ترکیه گفت: فلسطینی‌ها همیشه در عذاب بوده و با مرگ حتمی مواجه هستند.

فیدان ادامه داد: راه حل «دو دولتی» راه حل ایده آل و پایدار است و بدون حضور ملت فلسطین، صلحی در منطقه وجود نخواهد داشت.

وی همچنین تأکید کرد: آتش بس بدون قید و شرط باید محقق شود.

نشست سازمان همکاری اسلامی درباره فلسطین لحظاتی قبل در شهر جده عربستان آغاز شد و «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه این کشور در افتتاحیه این نشست بر ضرورت ارسال کمک به نوار غزه تاکید کرد.

«حسین ابراهیم طه» دبیرکل شورای همکاری اسلامی نیز در سخنانی در جریان این نشست اظهار داشت: امیدوارم نشست سازمان همکاری تصمیمات موثری برای متوقف کردن تجاوزگری اسرائیل اتخاذ کند.

وی گفت: از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم که اسرائیل به عنوان یک نیروی اشغالگر را به پایبندی به قوانین بین‌المللی و قوانین بین‌المللی انسانی و قطعنامه‌های ذیربط سازمان ملل ملزم کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته