دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 مهر 1402 - 15:30

رکابزنان دانشگاه آزاد فاتح مرحله دوم لیگ برتر دوچرخه‌سواری

رکابزنان دانشگاه آزاد فاتح مرحله دوم لیگ برتر دوچرخه‌سواری
رکابزنان دانشگاه آزاد اسلامی، قهرمان مرحله دوم رقابت‌های لیگ برتر دوچرخه‌سواری جاده مردان در بخش استقامت و تایم تریل انفرادی شدند.
کد خبر : 873946

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، مرحله دوم رقابت‌های لیگ برتر جاده مردان با حضور ۵۰ رکابزن از ۹ تیم به میزبانی هیئت دوچرخه‌سواری استان مازندران پیگیری شد. آنان مسیر ۱۱۰ کیلومتری «سرخرود» تا «نور» را به صورت رفت و برگشت رکاب زدند و در پایان این رقابت نفسگیر «علی لبیب» از تیم دانشگاه آزاد اسلامی تبریز با شایستگی قهرمان شد. «سعید صفرزاده» از فولاد مبارکه سپاهان و «سعید چهرزاد» از گل‌گهر سیرجان نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.

همچنین در بخش تایم تریل انفرادی، «بهنام آرین» و «آیدین علیاری» از تیم دانشگاه آزاد اسلامی تبریز به ترتیب روی سکوهای نخست و دوم ایستادند و «حسین عسگری» از فولاد مبارکه سپاهان، جایگاه سوم را از آن خود کرد.

تبریک لشگری برای آغاز هفته ورزش و تربیت بدنی

امیرعباس لشگری رئیس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی، با انتشار پیامی آغاز هفته ورزش و تربیت بدنی را به جامعه ورزش کشور و دانشگاه آزاد اسلامی تبریک گفت. متن پیام لشگری به این شرح است: ورزش و تربیت بدنی، واژه هایی است به وسعت رشد و تربیت و کمال انسان؛ چنانکه امام سجاد (ع) می‌فرمایند «بدن تو بر تو حقی دارد. حق آن است که بدن را سالم، نیرومند و مقاوم در برابر شداید و سختی‌ها و در کمال نشاط نگه داری.»

ورزش و تربیت بدنی به عنوان یکی از مهم ترین ارکان تامین شادابی و سلامتی جسم و روان و نیز شاخص اصلی اجتماعی و فرهنگی در زندگی امروز نقشی اساسی و بنیادی دارد و بر همین اساس نه تنها یک روز و هفته، بلکه تمامی روزها و ساعت های زندگی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. بنابراین، دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ ترین نهاد آموزشی کشور، از قریب به ۴۰ سال پیش در ورزش همگانی، قهرمانی، حرفه‌ای و ملی اثرگذار بوده و با داشتن بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع فضای مناسب ورزشی در سراسر کشور و پرورش هزاران قهرمان و پهلوان، همچنان در عرصه فرهنگ و ورزش، خوش می درخشد. در این بین، مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی با هماهنگی شورای عالی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی، همواره تلاش کرده با فرصت سازی و بسترسازی فعالیت‌های مختلف فرهنگی ورزشی برای دانشجویان و قهرمانان، کارکنان و اعضای هیئت علمی این دانشگاه و همچنین استعدادیابی و نخبه پروری ورزشی، حضور درخشان در سطح نخست ورزش کشور و رقابت های بین المللی و همچنین یاری رساندن به ورزش ملی، ماموریت خود را در ترویج شور و نشاط فرهنگی ورزشی در جامعه دانشگاهی و ورزش کشور به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

ضمن آرزوی توفیق روزافزون دانشگاه آزاد اسلامی در تداوم تحقق رسالت مهم خود، هفته ورزش و تربیت بدنی را به جامعه ورزش کشور به ویژه دانشجویان ورزشکار، صمیمانه تبریک عرض می کنم و از درگاه پاک ایزد منان، سلامتی و بهترین ها را برای مردم خوب کشورمان مسئلت دارم.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته