دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در افتتاحیه دهمین دوره اجلاس «یک کمربند، یک جاده»؛

زاکانی: رژیم صهیونیستی تصویری تلخ اما واقعی از نسل‌کشی را نشان داد

زاکانی: رژیم صهیونیستی تصویری تلخ اما واقعی از نسل‌کشی را نشان داد
زاکانی در آیین افتتاحیه دهمین دوره اجلاس «یک کمربند، یک جاده» گفت:رژیم صهیونیستی تصویری تلخ اما واقعی از نسل‌کشی این رژیم سفاک را نشان داد.
کد خبر : 873935

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، آیین افتتاحیه دهمین دوره اجلاس «یک کمربند، یک جاده» با حضور نمایندگان و مسؤلان بیش از ۱۳۰ کشور و ۳۰ سازمان بین‌المللی در پکن برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه شی جین پینگ رئیس‌جمهور چین، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه، رئیس‌جمهور آرژانتین، رئیس‌جمهور اندونزی، رئیس‌جمهور قزاقستان، رئیس‌جمهور شیلی، رئیس‌جمهور کنیا، رئیس جمهور ازبکستان، رئیس‌جمهور ویتنام، رئیس‌جمهور لهستان، سران کشورهای آفریقایی، و هیأت‌های عالی‌رتبه دیگری از کشورهای دیگر حضور داشتند.

گفتنی است در این مراسم یک نفر به نمایندگی از هر قاره سخنرانی کرد و از جمهوری اسلامی ایران نیز علیرضا زاکانی شهردار تهران و محسن بختیار سفیر ایران در چین حضور داشتند.

علیرضا زاکانی شهردار تهران ظهر امروز -26 مهرماه 1402- در سومین اجلاسیه کلانشهرهای راه ابریشم در شهر پکن، ضمن محکومیت جنایات شب گذشته رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین، اظهار کرد: بر خود لازم می‌دانم به مهم‌ترین رخداد اخیر در عرصه جهانی که همانا حمله رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه است، اشاره کنم.

وی با اشاره به حمله هولناک شب گذشته رژیم غاصب صهیونیستی با همه ابزار و تجهیزات به بیمارستان المعمدانی غزه، یادآور شد: این اتفاق جنایاتی ددمنشانه را رقم زد که موجب شهادت صدها نفر از مردم مظلوم فلسطین شد.
جنایت شب گذشته رژیم صهیونیستی تصویری تلخ اما واقعی از نسل‌کشی این رژیم سفاک را نشان داد.

شهردار تهران با تأکید بر اینکه جنایت شب گذشته تصویری تلخ اما واقعی از نسل‌کشی رژیم صهیونیستی به جهانیان ارائه داد، گفت: با این جنایت، رژیم صهیونیستی خوی درندگی خود را در چشم همه جهان به تصویر کشید و به طور عملی ثابت کرد هیچ گونه پایبندی به اصول بین‌المللی ندارد.

طوفان الاقصی اقدام خودجوش مردم فلسطین در پاسخ به جنایات لبریز از ننگ و خون مقامات رژیم صهیونیستی بود

زاکانی به تاریخ ۷۵ ساله رژیم صهیونیستی در نقض مکرر موازین و حقوق بین‌المللی شناخته شده، اشاره کرد و افزود: عملیات طوفان‌الاقصی در حقیقت اقدام خودجوش، مردمی و برآمده از سال‌ها رنج مردمی بود که برای دفاع از خود و در پاسخ به اقدامات ضد بشری رژیم صهیونیستی و اقدامات نخست‌وزیر افراطی و ماجراجوی آن انجام شد که لبریز از ننگ و خون، فریب و ترور، نسل‌کشی و کودک‌کشی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته