دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 مهر 1402 - 13:49

نصیرزاده: انتخابات فدراسیون کشتی براساس اساسنامه برگزار شد/ رأی ابطال در تجدیدنظر می‌شکند

نصیرزاده: انتخابات فدراسیون کشتی براساس اساسنامه برگزار شد  رأی ابطال در تجدیدنظر می‌شکند
رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: رأی ابطال انتخابات فدراسیون کشتی بالای ۹۹ درصد در تجدیدنظر می‌شکند.
کد خبر : 873905

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، عبدالمهدی نصیرزاده درخصوص برگزاری همایش بین المللی بدنسازی و پرورش اندام، اظهار کرد: حادثه دلخراش غزه را تسلیت می‌گویم. از ناراحتی دیشب نخوابیدم و آرزو می‌کنم هرچه سریع‌تر این اتفاق ناگوار به پایان برسد. به مناسبت هفته تربیت بدنی این مراسم را برگزار کردیم. فدراسیون بدنسازی در امر آموزش پیشرو است. در ۵۳ فدراسیون، هیچ فدراسیونی هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی، سیستم آموزشی ما را ندارد. درکنار این همایش، نمایشگاه دستاورد‌های ورزشی با رویکرد محصولات و خدمات هم داریم.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در خصوص اتفاقات و حواشی مسابقه قوی‌ترین مردان ایران، گفت: این را رسانه‌های خودی بدنسازی بسیار بزرگ جلوه دادند. نه کسی آسیب دیده و نه چاقوکشی شده، به علاوه حساسیت مسابقات هیجانات تماشاگران در رشته‌های ورزشی طبیعی است، اما رسانه‌های معاند فدراسیون بعضا دنبال تسویه حساب‌های شخصی هستند. یک سری موضوعات را خیلی بزرگ می‌کنند. وقتی خبر را شنیدم، بلافاصله در محل مسابقه حاضر شدم، اما دیدم آنچه که در اخبار گفته شده، واقعا نیست. مسابقه هم خیلی خوب و راحت برگزار شد. مطمئن باشید قوی‌ترین مردان که همگی پهلوان‌های منطقه خودشان هستند، روح قوی تری نسبت به جسمشان دارند.  

وی افزود: طبیعی است که در مسابقات به خاطر رقابت نزدیک بین دو قهرمان، یک نفر بگوید زمان تمام شده و دیگری بگوید نه، این مساله روز دوشنبه در کمیته انضباطی بررسی می‌شود. با کسی هم که مقصر بوده، حتما برخورد می‌شود. هیچ اختلافی با رئیس کمیته قوی‌ترین مردان نداشتیم و نداریم. دلگیری او هم بیشتر از این بابت بوده که سال‌هاست کار می‌کند که به قوی‌ترین مردان برگردد و این مسابقه را به خانه‌های مردم برگرداند. دلگیری از این بابت بوده که این اخبار قویترین مردان را دوباره به عقب برد.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون کشتی در مورد خبر ابطال انتخابات این فدراسیون، گفت: هیچ کس بهتر از دبیر در حال حاضر به درد فدراسیون کشتی نمی‌خورد. حتی افرادی که کاندیدا هستند. من هم از خانواده کشتی هستم. می‌توانم این ادعا را داشته باشم و اظهار نظر کنم. عملکرد دبیر در این مدت فوق‌العاده بوده، از سال ۱۳۱۸ تا الان که فدراسیون کشتی وجود داشته، در همه ابعاد چه عمرانی چه زیرساختی چه فنی و نتایجی که کسب کردند، فوق العاده بوده است.

وی تصریح کرد: هیچکس نمی‌تواند با توجه به انتظاراتی که دبیر در جامعه کشتی ایجاد کرده، بعد از او مجمع کشتی را مدیریت کند. شاید خیلی‌ها از این حرف من ناراحت شوند. ناراحت شوند! من مجبورم واقعیت را بگویم. من در ریز جریان اتفاقی که افتاده بودم. همین اتفاق برای فدراسیون بدنسازی هم افتاد. انتخابات این فدراسیون هم ابطال شد، اما بعد از آن ما در راس فدراسیون هستیم و کارها را انجام می‌دهیم. به دیوان عدالت رفته بود، اینجا هم اگر قرار بود از وزارت ورزش شکایت شود باید به دیوان می‌رفت.

نصیرزاده گفت: در رأیی که خواندم و قاضی شعبه ۹۰ از دوستان ما و همشهری ماست. او را می‌شناسیم. در جریان بودم. فکر می‌کنم مقصر خود فدراسیون کشتی است که به موقع لایحه دفاعی خودش را روی پرونده نگذاشته بود. قطعا اگر قاضی در بدوی لایحه فدراسیون کشتی را می‌دید قانع می‌شد، چون طبیعی است. فدراسیون کشتی اساسنامه خودش را دارد که به تصویب کمیته بین‌المللی المپیک رسیده، بر اساس همان هم من عضو هیئت رئیسه فدراسیون کشتی هستم.

وی افزود: انتخابات هم براساس همان اساسنامه برگزار شد. قاضی شعبه ۹۰ اساسنامه مصوبه هیئت دولت را مدنظر قرارداده، ما ۶ فدراسیون داریم که اساسنامه‌شان به تایید کمیته بین‌المللی المپیک رسیده که یکی از آن‌ها فدراسیون کشتی است. با هماهنگی معاونت ورزش قهرمانی وقت یعنی داورزنی این اتفاق افتاده. در دوره‌ای که علی نژاد هم بود، دبیر با همان اساسنامه به عنوان رئیس فدراسیون کشتی انتخاب شد. فکر می‌کنم این رای به احتمال زیاد بالای ۹۹ درصد در تجدیدنظر می‌شکند و دبیر با قاطعیت به کارش در فدراسیون کشتی ادامه می‌دهد.

نصیرزاده تصریح کرد: مطمئن باشید دودِ این حواشی و شیطنت‌های برخی رسانه‌ها، اول و آخر به چشم ورزش اول کشور می‌رود و می‌تواند ورزش کشورمان را دچار دلسردی و بی انگیزگی کند. دبیر گفت ان‌شاالله هرچه خیر است پیش بیاید. خودم هم برای اینکه آن لایحه را بگذارم، نمی‌روم و به واحد حقوقی می‌گویم. اگر واقعا نخواستند به فعالیتم ادامه بدهم کنار می‌روم، ولی واقعا افرادی هستند که می‌دانند او زحمت می‌شکد و این اجازه را نمی‌دهند راحت کار کند.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در خصوص اعزام نفرات به مسابقات جهانی اسپانیا، گفت: پول اعزام را خدا می‌رساند. ۷۸ نفر قرار است هشتم آبان اعزام شوند. فکر می‌کنم بزگترین کاروان اعزامی است. برخی افراد در رشته فیتنس بودند. ۱۴-۱۳ نفر بودند که باید به مسابقات آرنولد کلاسیک می‌رفتند. با توجه به اینکه دیر اقدام کردند و به موقع ویزا نگرفتند، قرار شد آن‌ها هم در قسمتی از مسابقات جهانی و در بحث فیتنس و فیت مدل که به عنوان جام جهانی برگزار می‌شود، با موافقت شورای برون مرزی به جمع این کاروان اضافه شوند. وضعیت تیم خوب است. کادرفنی بسیار با تجربه‌ای داریم.

وی افزود: همه از استخوان خرد کرده‌ها هستند. سال‌هاست تیمشان قهرمان جهان بوده، اگر با همین ترکیب در مسابقات جهانی حاضر شویم، ان‌شاءالله قهرمانی را می‌توانیم تکرار کنیم. کار سختی است. کشور‌های دیگر هم سرمایه گذاری کرده‌اند و به این راحتی نیست، ولی امیدواریم. اردوی نهایی ۴ آبان در آکادمی کمیته ملی المپیک آغاز می‌شود. هشتم اعزام می‌شوند و هفده آبان هم به کشور بر می‌گردند.  

عضو هیات رئیسه فدراسیون کشتی در مورد ویزای تیم امید برای اعزام به آلبانی، گفت: امیدوارم این اتفاق بیفتد. زیر ۲۳ سال ما قهرمان جهان است و تا آنجا که می‌دانم کمیته ملی المپیک آن کشور هم پیگیر است. ان‌شاءالله اتفاق خاصی نیفتد و ویزای آن‌ها صادر شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته