دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
کمیته هنری شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی:

مهرجویی در ایام حیاتش سینما را پیش پای جشنواره‌های غربی قربانی نکرد

مهرجویی در ایام حیاتش سینما را پیش پای جشنواره‌های غربی قربانی نکرد
کمیته هنری شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی به بهانه درگذشت دردناک داریوش مهرجویی و همسرش بیانیه‌ای صادر کرد.
کد خبر : 873901

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، کمیته هنری شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی (شانا) به بهانه درگذشت دردناک داریوش مهرجویی و همسرش بیانیه‌ای صادر کرد و دراین اطلاعیه نوشت؛ خبر دردناک فقدان هنرمند بزرگ سینمای ایران، استاد داریوش مهرجویی و همسرشان باعث تأثر عمیق شد. بی شک زنده یاد مهرجویی از مفاخر جریان ساز سینمای معاصر ایران به شمار می‌رود که به خصوص پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در طول چندین دهه فعالیت، آثار ارزشمندی را از خویش به یادگار گذاشت.

در شرایطی که سینمای پیش از انقلاب تبدیل به صحنه‌ای برای نمایش آثار مبتذل، برهنه نما و ضد فرهنگی شده بود، آن فقید اندیشمند، با فیلم «گاو» روایتی متفاوت و برخواسته از بطن جامعه را وارد هنر نمایشی کشور کرد که آغازگر موج نویی در سینمای ایران شد.

مهرجویی که در حیات پرثمرش نه سینما را قربانی گیشه کرد و نه آن را پیش پای جشنواره‌های غربی ذبح کرد، الگویی کم نظیر در میان هنرمندان به شمار می‌رود. 

طی دوره‌ای که سیاه نمایی از جامعه ایرانی سکه رایج بازار جشنواره‌های خارجی محسوب می‌شد، او متعهدانه از سینمای حرفه‌ای و معناگرا دفاع کرد.

اعضای کمیته هنری شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی (شانا) درگذشت تأسف‌بار این هنرمند پرآوازه و همسرشان را به جامعهٔ هنری کشور، اهالی سینما، شاگردان، دوستداران و خانوادهٔ محترم تسلیت گفته، از درگاه خداوند متعال برای آن عزیزان درگذشته رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارد.

بی شک رسیدگی سریع و دقیق به این حادثه تلخ و جلوگیری از پخش شایعات بی‌اساس از سوی مراجع ذی‌ربط می‌تواند ادای دین شایسته‌ای در برابر سال‌ها خدمت آن مرحوم به فرهنگ و هنر ایران زمین باشد.


انتهای پیام/

ارسال نظر