دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 مهر 1402 - 12:47

باقری: از امروز همه محدودیت‌های مرتبط با موشک‌های بالستیک ایران خاتمه می‌یابد

باقری: از امروز همه محدودیت‌های مرتبط با موشک‌های بالستیک ایران خاتمه می‌یابد
معاون سیاسی وزارت خارجه گفت: از ۲۶ مهرماه، مطابق با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، همه محدودیت‌هایی که به صورت ناعادلانه در مورد فعالیت‌ها و نقل و انتقالات مرتبط با موشک‌های بالستیک (به/از) جمهوری اسلامی ایران وضع شده بود، خاتمه پیدا می‌کند و ایران دیگر موضوع هیچ محدودیتی در چارچوب شورای امنیت نیست.
کد خبر : 873870

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، علی باقری معاون سیاسی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در رشته پیامی در «ایکس» اعلام کرد: از ۲۶ مهرماه، مطابق با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، همه محدودیت‌هایی که به صورت ناعادلانه در مورد فعالیت‌ها و نقل و انتقالات مرتبط با موشک‌های بالستیک به/از جمهوری اسلامی ایران وضع شده بود، خاتمه پیدا می‌کند و ایران دیگر موضوع هیچ محدودیتی در چارچوب شورای امنیت نیست.

وی افزود: از امروز، همه محدودیت‌های تحمیل شده بر افراد و نهاد‌های مندرج در فهرست ۲۲۳۱، از جمله انسداد دارایی‌ها، خاتمه پیدا می‌کند و این فهرست از وبسایت سازمان ملل، حذف خواهد شد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه اضافه کرد: همه اقدامات محدودکننده و تحریم‌هایی که در سطح ملی یا منطقه‌ای، بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ علیه ایران وضع شده بود، باید خاتمه یابد. حفظ این قبیل محدودیت‌ها و یا وضع تحریم‌های جدید در این چارچوب، نقض صریح متن و روح قطعنامه ۲۲۳۱ است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته