دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 مهر 1402 - 11:50

جلال‌زاده: هفته آینده میزبان سفرای کشورهای اسلامی در مجلس هستیم

جلال‌زاده: هفته آینده میزبان سفرای کشورهای اسلامی در مجلس هستیم
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: به همتایان خود در کشورهای اسلامی و اروپایی نامه ارسال کردیم و از آنها خواستیم برای دفاع از انسانیت و حمایت از بشریت به میدان بیایند.
کد خبر : 873852

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، وحید جلال‌زاده در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی درباره جنایت رژیم صهیونیستی در غزه در نشست خبری با حضور خبرنگاران، شهادت صدها زن و کودک و مرد بی‌دفاع فلسطینی را در پی حمله رژیم صهیونیستی در بیمارستانی در غزه تسلیت گفت و افزود: جنایت‌هایی که در روزهای گذشته در غزه رخ داد، دل همه آزادی‌خواهان جهان را به درد آورد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: جنایت رژیم صهیونیستی که بیمارستان غزه را مورد هدف قرار داد و سبب کشتار و مجروح شدن صدها زن و کودک شد، خط بطلانی بر همه مجامع حقوق بشری کشید.

وی اضافه کرد: جنایات رژیم صهیونیستی در شب گذشته نقطه پایانی بر ادعای حقوق بشر غربی‌ها و آمریکا بود. آیا آنهایی که دنبال حقوق حیوانات هستند، حقوق انسان‌هایی را که به بیمارستان پناه بردند و دنبال بهبود جراحاتشان بودند، ندیدند.

جلال زاده با تاکید بر اینکه همه ارکان جمهوری اسلامی ایران و مجلس این جنایت وحشیانه را محکوم می‌کند، تصریح کرد: این جنایت زیر پا گذاشتن کنوانسیون‌های چهارگانه ژنو مبنی بر بهبود سرنوشت زخمی‌ها و مجروحان نظامی و غیر نظامی را در بالاترین سطح بود. همچنین لگدمال‌کردن حقوق بین‌الملل و حتی عرف بین‌المللی بود به نحوی که حتی داعش در سال‌های گذشته مرتکب نشد ولی رژیم صهیونیستی در غزه آن را انجام داد. 

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه از جبهه مقاومت و هر گروهی که علیه رژیم صهیونیستی اقدام کند، حمایت خواهد شد، یادآوری کرد: عملیات طوفان‌الاقصی یک عملیات مطلقا فلسطینی بود و جمهوری اسلامی ایران از مردم فلسطین و حقوق حقه آن‌ها در دفاع از خودشان حمایت می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: همانطور که جنبش حزب‌الله اعلام کرد دیگر وقت بیانیه، صحبت و مصاحبه گذشته و مردم دنیا به خصوص جهان اسلام باید با اعلام انزجار نسبت به انجام اقدامات عملی در تحریم کالاهای رژیم صهیونیستی وارد میدان شوند.

وی افزود: این جنایت هولناک را باید جنایت قرن نامید، قطعا شریک اول حامیان رژیم صهیونیستی آمریکا است باید آمریکا و صهیونیست‌ها در دادگاه‌های جهانی به خاطر اقدامات ضد حقوق بشری‌شان محاکمه شوند.

جنایت صهیونیست‌ها در هدف قرار دادن بیمارستان غزه تحولات منطقه را رقم خواهد زد

جلال‌زاده با بیان اینکه صهیونیست‌ها منتظر انتقام سخت جبهه مقاومت باشند، اضافه کرد: هیچ اسرائیلی و آمریکایی دیگر نباید در منطقه احساس امنیت کند چراکه حادثه شب گذشته پایانی بر آرامش آنها بود و به‌یقین طی روزهای آینده تحولات منطقه به گونه‌ای دیگر رقم خواهد خورد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه باید از حادثه شب گذشته، به عنوان فرصتی برای وحدت مسلمانان جهان استفاده کرد: یادآور شد: حتی مسوولان کشورهای غربی همچون رئیس‌جمهور فرانسه و نخست وزیر کانادا نتوانستند خود را پشت جنایات اسرائیل پنهان کنند و این جنایت را محکوم کردند و  دبیرکل سازمان ملل هم تاکید کرد که هیچ توجیهی برای این اقدام رژیم جعلی صهیونیستی وجود ندارد.

وی با یادآوری اینکه رژیم صهیونیستی رژیمی وحشی و ضد انسانی است، افزود: آنچه فلسطینی‌ها ۷۵ سال فریاد زدند مردم دنیا شب گذشته به وضوح دیدند که کودکان فلسطینی به وحشی‌ترین حالت ممکن مورد تهاجم قرار گرفته و خون آن‌ها بر زمین ریخته شد.

جلال زاده از ارسال نامه‌های متعدد به همتایان خود به مجالس کشورهای اروپایی و اسلامی خبر داد و گفت: از آن‌ها خواسته‌ایم برای دفاع از انسانیت و بشریت به میدان آمده و ادعای دفاع از حقوق بشری که دارند را در عمل اعلام کنند.

انتظار مردم غزه، حمایت موضع گیری جهانیان علیه رژیم صهیونیستی است

جلال‌زاده حمایت جهانی از مردم غزه را در شرایط امروز مهم دانست و افزود: ارتباط با دوستان حماس، جهاد اسلامی و حزب‌الله  انجام شده و جلساتی هم با روسای دفاتر آنها برگزار کردیم و انتظار آنها از ما انجام عملیات نظامی نیست بلکه انتظار دارند مردم از سراسر دنیا به خصوص در ایران در این خصوص موضع‌گیری کنند.
وی درباره واکنش جبهه مقاومت تصریح کرد: عملیات طوفان الاقصی یک عملیات فلسطینی بود البته این نافی حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از جبهه مقاومت، حماس و جهاد اسلامی نیست. همچنین مقام معظم رهبری صراحتا فرمودند باید کرانه باختری مسلح شود. اما این‌که جبهه مقاومت در پاسخ به عملیات وحشیانه اسرائیل در حمله به غزه باید چه واکنشی نشان دهد موضوعی است که در پاسخ به آن اول باید بدانیم که عملیات وحشیانه اسرائیل آفندی نیست و پدافندی است.
نماینده مردم ارومیه در مجلس یادآور شد: حماس پیش‌دستانه به اسرائیل و مناطق اشغالی حمله و درباره آن پنج دلیل را اعلام کرد که اولین آن اهانت‌ها و هتک‌ حرمتی است که به مسجد الاقصی شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته