دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

ممبینی: حمایت چشم‌بسته از تیم ملی نمی‌خواهیم/در مورد بهاروند به بخش مثبت قضیه نگاه کنید

ممبینی: حمایت چشم‌بسته از تیم ملی نمی‌خواهیم در مورد بهاروند به بخش مثبت قضیه نگاه کنید
دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: تیم ملی متعلق به کل کشور است و ما حمایت چشم‌بسته هم نمی‌خواهیم.
کد خبر : 873850

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، هدایت ممبینی دبیرکل فدراسیون فوتبال پس از پایان مراسم افتتاحیه مسابقات انتخابی تیم ملی فوتبال الکترونیک ایران اظهار داشت: تیم ملی فوتبال «ای‌گیمز» فدراسیون فوتبال در کنار تیم ملی فوتبال، در جام ملت‌های آسیا شرکت خواهد کرد. ۱۲۸ نفر از بهترین‌های رده‌بندی ایران در این دوره با هم رقابت می‌کنند و ۳ بازیکن و یک مربی عازم قطر می‌شوند. این گام جدیدی بود که فدراسیون فوتبال برداشته است.

وی در مورد قهرمانی تیم ملی ایران در تورنمنت دوستانه اردن خاطرنشان کرد: بعد از جام جهانی، با مربیان داخلی به کار ادامه دادیم و ۴ تیم خوب آسیا در تورنمنت اردن شرکت می‌کردند. بازی‌های تیم ملی امیدوارکننده بود و دوستان در فیفادی‌های گذشته زحمت کشیدند. کادر فنی تیم ملی توانست به ترکیب اصلی نزدیک‌تر شود. تقریباً ۱۰۰ روز تا جام ملت‌های آسیا زمان داریم و امیدوارم به این روند توسعه ادامه بدهیم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال تصریح کرد: امیدوارم با کمک همه ارگان‌ها و حمایت مردم، نتیجه بسیار خوبی در جام ملت‌های آسیا بگیریم. تیم ملی متعلق به کل کشور است و ما حمایت چشم‌بسته هم نمی‌خواهیم. بازیکنان تیم‌های ملی به‌عنوان سرباز بازی می‌کنند و همه باید از آن‌ها حمایت کنند. در ورزش همیشه برد و باخت وجود دارد و نباید با یک باخت در یک تیم ملی، اینقدر انتقاد شدید انجام بدهیم؛ انگار که هیچ کاری انجام نمی‌شود.

ممبینی با تمجید از نتایج شاگردان قلعه‌نویی در بازی‌های دوستانه خاطر نشان کرد: تیم ملی ۶ برد در ۶ بازی گذشته به دست آورده و تمرکز خوبی روی تیم وجود دارد. فدراسیون انتقادات سازنده را می‌پذیرد و هر پیشنهادی با آغوش باز فدراسیون پذیرفته می‌شود. امیدوارم اینگونه نباشد که برخی‌ها با نیت خاصی از پیشرفت جلوگیری کنند. در همه رشته‌ها باید حمایت و انتقاد منطقی انجام شود و اگر جز این باشد، جامعه فوتبال آسیب می‌بیند.

وی در مورد انتقادات نسبت به انتصاب حیدر بهاروند به‌عنوان رئیس سازمان لیگ گفت: بهاروند در این سمت و در فوتبال کشور بوده و تجارب خوبی دارد که فدراسیون تشخیص داد او به سازمان لیگ بازگردد. امسال تورنمنت‌های مختلفی داشتیم و بهاروند به‌عنوان مشاور فعالیت می‌کرد که حالا بازگشته تا به دوستان کمک کند. این تغییرات همیشه در فوتبال وجود دارد. بهاروند با تجربیاتی که دارد، می‌تواند خدمات بهتری در این سمت ارائه کند و باید به بخش مثبت قضیه نگاه کنیم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره اعتراض مربیان تیم‌های لیگ برتری به تأخیر یک روزه در بازگشت ملی‌پوشان به ایران عنوان کرد: بخشی از کار‌های برنامه پروازی در اختیار فدراسیون نیست و سازمان هواپیمایی باید آن را کنترل کند. همیشه سعی کردیم برنامه‌های خودمان را مطابق برنامه کادر فنی و پشتیبانی جلو ببریم. گاهی اتفاق می‌افتد که زمان پروازی از دست فدراسیون خارج می‌شود و دستگاه‌های بین‌المللی باید مجوز‌های پرواز بدهند که باعث می‌شود برنامه ما دقیق انجام نشود.

ممبینی در مورد اعتراض امیر قلعه‌نویی به پرداخت نشدن مطالبات مربیان تیم ملی اظهار داشت: ما ۱۸ تیم ملی در رده‌های مختلف داریم و این تیم‌ها کادر فنی دارند. وقتی قراردادی بسته می‌شود، پرداختی‌ها انجام می‌شود و مشکلی وجود ندارد. این پرداخت‌ها ممکن است با توجه به هزینه‌ها و درآمد‌های فدراسیون با تأخیر انجام شود. فدراسیون فوتبال موظف است به قرارداد خودش متعهد باشد.

وی با اشاره به جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی و حمله به بیمارستان المعمدانی خاطرنشان کرد: همه دیدیم مردم محروم غزه با چه وضعیتی زندگی می‌کنند. فدراسیون و تیم ملی، حمایت خود را از مقاومت مردم غزه اعلام می‌کنند و ما این جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر