دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

پایان مهلت اجرای تفاهم نامه تعویق اعزام به خدمت مشمولان ورزشکار حرفه‌ای

پایان مهلت اجرای تفاهم نامه تعویق اعزام به خدمت مشمولان ورزشکار حرفه‌ای
سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه‌ای از پایان مهلت اجرای تفاهم‌نامه آزمایشی تعویق اعزام به خدمت مشمولان ورزشکار حرفه‌ای در سطح ملی و لیگ برتر خبر داد.
کد خبر : 873836

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: طرح آزمایشی تعویق اعزام به خدمت مشمولان ورزشکار حرفه‌ای رشته‌های فوتبال، بسکتبال و والیبال که درسال ۱۳۹۷ به صورت موقت و آزمایشی، با تفاهم میان وزارت محترم ورزش و جوانان وستادکل نیرو‌های مسلح ابلاغ شده بود، پس از ۴ سال اجرای آزمایشی و ارزیابی نتایج حاصل از آن توسط وزارت محترم ورزش و جوانان و ستاد کل نیرو‌های مسلح و با اتمام زمان بندی اجرای آن به پایان رسید.

برابر ارزیابی‌های صورت گرفته:

 ۱- عدم امکان استفاده تمامی رشته‌های ورزشی بیش از ۵۰ فدراسیون، ازاین تسهیلات و تبعیض ایجاد شده که مورد انتقاد جامعه ورزشی سایر رشته‌ها قرار گرفته است

 ۲- تعداد اندک جامعه آماری مشمولان ورزشکار در شمول این تفاهم نامه

۳- تاثیر بسیار نامحسوس تفاهم نامه در ورزش قهرمانی کشور که بازخورد آن نیز در نتایج عملکرد تیم‌های ملی رشته‌های مذکور مشاهده شده است از عمده دلایل اتمام این تفاهم نامه در پایان زمان بندی تعیین شده است.

لازم به توضیح است مشمولان ورزشکاری که تاکنون از این تسهیلات استفاده کرده اند و در فصل جاری لیگ، مجوز دریافت داشته اند کماکان می‌توانندتاپایان فصل در تیم‌های ورزشی خود فعالیت کنند و در صورت تمایل پس از پایان فصل در یکی از تیم‌های ورزشی نیرو‌های مسلح فعالیت نموده ودر صورت دعوت به تیم ملی، مجازند در تمامی اردو‌های تیم ملی شرکت نمایند.

دراین اطلاعیه آمده است: درخصوص تصمیم گیری پیرامون مشمولان ورزشکار این تفاهم نامه و استفاده حداکثری آن‌ها از این امتیازات، جلساتی با وزارت محترم ورزش و جوانان برگزار شده است، که تاکنون نظرات و پیشنهادات آن وزرات محترم به سازمان وظیفه عمومی واصل نگردیده است.

در پایان تاکید می شود: باتوجه به افزایش دایره شمول قانون سرباز قهرمان درسال جاری توسط ستاد کل نیرو‌های مسلح، تمامی مشمولان ورزشکار حرفه‌ای در تمامی رشته‌های تحت پوشش کمیته بین المللی المپیک در صورت کسب مقام‌های اول تا سوم، بازی‌های المپیک، آسیایی و جهانی از امتیاز معافیت از دوره ضرورت خدمت وظیفه عمومی برخوردار می‌شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته