دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

آغاز عملیات بازسازی زمین چمن شماره یک کمپ تیم‌های ملی فوتبال

آغاز عملیات بازسازی زمین چمن شماره یک کمپ تیم‌های ملی فوتبال
عملیات بازسازی زمین چمن شماره یک کمپ تیم‌های ملی فوتبال آغاز شده است.
کد خبر : 873832

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، زمین چمن شماره یک مرکز تیم‌های ملی فوتبال که تا روز‌های گذشته در وضعیت بسیار بدی قرار داشت و عملا تبدیل به زمینی خشک شده بود، اکنون مورد بازسازی قرار گرفته است. امروز کارکنان مرکز ملی با کاورکشی روی بخش‌هایی از چمن سوخته و آب‌یاری، عملیات بازسازی را آغاز کرده‌اند. وضعیت کنونی چمن اصلا خوب نیست و بی‌شک نیاز به کار شبانه‌روزی زیادی خواهد داشت.
اکنون تنها زمین چمن شماره ۲ مرکز ملی فوتبال قابل استفاده است.

با توجه به این شرایط داوود پرهیزکار مدیر کمپ تیم‌های ملی درباره آخرین وضعیت بازسازی زمین‌های فوتبال کمپ تیم ملی اظهار داشت: با توجه به این که تیم ملی در اردو بود، زمین شماره ۲ که به شکل مطلوبی نگهداری و استفاده شده را داشتیم. زمین شماره یک را در برنامه داریم برداشت کلی و کشت مجدد کنیم. ۲۲ سال از عمر این زمین گذشته باید تغییر کند. اقدامات اولیه و مکاتبات با حضور زاکانی در مرکز ملی انجام شده، اما مراحل اداری زمان‌بر هستند. 

وی افزود: با ایجاد یک کارگروه فعلا می‌خواهیم بخشی از زمین را احیا و سبز کنیم تا تیم‌های ملی از این استفاده کنند. مشکل اساسی ما بحث آب هست که حل نشده و با توجه به حضور مسئولین و کارشناسان، قرار شده آبیاری گلخانه‌ای و کاورکشی کنیم تا بعد ۵ یا ۵ روز، کاور را جمع کنیم و بعد آبیاری کنیم.

مدیر کمپ تیم‌های ملی با اشاره به مشکلات کمپ گفت: هنوز حل مشکل آب به مجموعه ما نرسیده و ۳ چاهی که استادیوم آزادی بهره‌برداری می‌کند، تکمیل نشده و فقط چند ساعت آب داریم. این زمین مجهز به زهکشی نیست و زمین شماره ۲ فقط زهکشی و ۶۰ کیلومتر گرمایش دارد.
دبیرکل اسبق فدراسیون فوتبال درباره هزینه‌های این پروژه بیان کرد: منتظر تعویض کامل زمین چمن شماره یک هستیم و طرحش به فیفا رفته که منتظر تامین منابع هستیم. حدود ۵۰ میلیارد برای همین زمین هزینه نیاز داریم.

پرهیزکار در پاسخ به پرسش دانا درباره آخرین وضعیت پیمناکر این مجموعه گفت: کل این مجموعه تا سال ۱۴۰۰ پیمانکار فضای سبز داشته و پس از آن دست مجموعه است. از ۱۰ مهرماه پیمانکار جدید انتخاب شده که در بهره‌برداری کل مجموعه اختیار آن‌هاست که کارش را انجام می‌دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر