دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 مهر 1402 - 11:19
در حاشیه جلسه هیئت دولت؛

اوجی: قطعی نبودن اتصال کارت بانکی به سوخت/ بنزین سوپر داریم ولی میزان آن کم است

اوجی: قطعی نبودن اتصال کارت بانکی به سوخت  بنزین سوپر داریم ولی میزان آن کم است
وزیر نفت با بیان اینکه در کلانشهرها در زمان وارونگی دما تلاش می‌کنیم سوخت یورو ۵ توزیع کنیم تا آلودگی هوای کمتری را شاهد باشیم، گفت: بنزین سوپر داریم ولی میزان آن کم است.
کد خبر : 873821

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، جواد اوجی وزیر نفت امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بنزین سوپر داریم ولی کم است. در کلان‌شهرها در زمان وارونگی دما تلاش می‌کنیم سوخت یورو ۵ توزیع کنیم تا آلودگی کمتر هوا را شاهد باشیم.

وی افزود: درباره اتصال کارت بانکی به کارت سوخت در حال مطالعه‌ هستیم و این موضوع هنوز قطعی نیست.

وزیر نفت بیان داشت: براساس افزایش تولید گاز، برای اولین بار سقف روزانه گاز به نیروگاه‌ها از همه سال‌ها بالاتر بوده است و آن ۳۶ میلیون مترمکعب در روز یعنی - معادل نزدیک ۲۰ میلیون لیتر- فرآورده‌های سوخت مایع آزاد بوده است.

اوجی با بیان اینکه همچنین روزی ۵ میلیون متر مکعب گاز بیشتر به صنایع جزء و عمده داده‌ شده است، یادآورشد: درخصوص صنایع عمده نیز روزی ۱۶۴ میلیون مترمکعب امسال گازرسانی انجام شده است.

وی اضافه کرد: بنابراین در بحث آلاینده‌ها روزی ۵ تا ۶ میلیون مترمکعب گاز بیشتر به صنایع و روزی ۳۶ میلیون مترمکعب به نیروگاه‌ها انجام شده و این برنامه ریزی از ابتدای سال جاری تاکنون در وزارت نفت انجام شده و به نتیجه رسیده است.

وزیر نفت درباره کیفی‌سازی سوخت خودروها نیز گفت: از بدو شروع به کار در این دولت، کیفی‌سازی محصولات یا فرآورده‌های نفتی در همه پالایشگاه‌ها را آغاز کرده‌ایم.

اوجی خاطرنشان کرد: کمتر از یک ماه پیش پالایشگاه اصفهان با حضور آیت‌الله رئیسی راه اندازی شد که با بهره برداری از این طرح روزانه ۲۰ میلیون نفت و گاز یورو ۵ تولید شده است و در شازند و پالایشگاه ستاره خلیج فارس هم تولیدات فراورده‌های نفتی یورو ۵ است که به‌زودی بهره برداری می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته