دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
25 مهر 1402 - 18:58
در دیدار مخبر با لوکاشنکو تاکید شد؛

سرعت بخشی به اجرای توافق نامه جامع همکاری‌های ایران و بلاروس

سرعت بخشی به اجرای توافق نامه جامع همکاری‌های ایران و بلاروس
معاون اول رئیس‌جمهور با الکساندر لوکاشنکو رئیس‌جمهور بلاروس دیدار کرد و گزارشی از آخرین وضعیت اجرای توافق‌نامه جامع همکاری‌های فی‌مابین ارائه داد.
کد خبر : 873743

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمد مخبر در این دیدار مسائل مربوط به تبادلات بانکی، صدور ویزا و خطوط هوایی مستقیم را سه موضوع مهم در پیشبرد توافقات دانست و بر اهمیت رفع آن‌ها تأکید کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین ضمن محکوم نمودن نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه، از رئیس‌جمهور بلاروس خواست تا در کنار مردم مظلوم فلسطین برای توقف این جنایت جنگی در سرزمین‌های اشغالی تلاش کند.

الکساندر لوکاشنکو رئیس‌جمهور بلاروس نیز در این دیدار ضمن خوشامدگویی به مخبر و هیئت همراه اظهار امیدواری کرد این سفر بتواند در سرعت بخشی به اجرای توافقات مؤثر باشد.

وی به رئیس بانک مرکزی و وزرای امور خارجه و صنایع بلاروس دستور ویژه داد که در اسرع وقت برای رفع موانع اجرایی این توافقات و جبران عقب‌ماندگی در برخی حوزه‌ها تلاش کنند.

رئیس‌جمهور بلاروس در این دیدار وضعیت انسانی پیش‌آمده در غزه را اسف‌بار خواند و اعلام کرد جامعه جهانی باید برای توقف جنگ و کشتار غیرنظامیان اقدام قاطع کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر