دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

راه‌اندازی نخستین کلینیک حیات‌وحش محیط‌زیست تهران

راه‌اندازی نخستین کلینیک حیات‌وحش محیط‌زیست تهران
با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نخستین کلینیک و تیمارگاه حیات وحش حفاظت محیط زیست استان تهران افتتاح و از کشفیات شش ماهه اول یگان حفاظت محیط زیست استان رونمایی شد.
کد خبر : 873724

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، علی سلاجقه صبح امروز با حضور در اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران، کلینیک و تیمارگاه حیات وحش استان تهران را افتتاح و از نمایشگرهای اطلاع‌رسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران و کشفیات یگان حفاظت استان در شش ماهه اول سال جاری رونمایی کرد.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه تهران به عنوان پایتخت کشور باید در همه بخش‌ها و زمینه‌ها الگو باشد، گفت: طرح تهیه شده برای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران باید در خصوص پاسگاه‌ها، مناطق تحت مدیریت و تجهیزات به‌طور کامل اجرایی شود و به این منظور باید برای حل مشکلات محیط زیستی از ظرفیت‌های استان به‌ویژه مسئولیت‌های اجتماعی بهره برد تا تهران به عنوان الگو در کشور مطرح شود.

در ادامه این دیدار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اولین کلینیک و تیمارگاه حیات وحش حفاظت محیط زیست استان تهران را افتتاح و از موتور سیکلت امداد و نجات این مجموعه رونمایی کرد.

وی در حاشیه این برنامه با اشاره به اینکه تجهیز اینگونه کلینیک‌ها به امکانات کامل و ضروریات جراحی و نیروی متخصص دارای اهمیت است، گفت: با توجه به قرارگیری عمده مناطق تحت مدیریت استان تهران در محدوده شرق استان، راه اندازی و استفاده اصولی از این کلینیک که آن هم در شرق تهران واقع شده، می‌تواند به تیمار و رسیدگی‌های اولیه و سریع به حیات وحش آسیب دیده کمک شایانی کند.

سلاجقه با بیان اینکه کلینیک و تیمارگاه حیات وحش استان تهران با مساحت حدود ۲۰ متر مربع با تجهیزات لازم شامل انواع داروهای بیهوشی و درمانی در مجموعه اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران احداث شده است، افزود: کلینیک‌های حیات وحش به منظور تیمار اولیه حیوانات آسیب دیده و قرنطینه کوتاه‌مدت حیات وحش احداث می‌شوند و بر کاهش تلفات گونه‌های آسیب دیده موثر هستند.

از دیگر برنامه‌های رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در بازدید از مجموعه حفاظت محیط زیست استان تهران رونمایی از کشفیات شش ماهه اول یگان حفاظت محیط زیست استان بود.

سلاجقه ضمن بازدید از بخش‌های مختلف یگان حفاظت استان، از ۴۶ سلاح مجاز و غیرمجاز و جنگی کشف شده یگان حفاظت و همچنین تجهیزات مصرفی ماموران اجرایی در ماموریت‌ها شامل دوربین حرارتی دید در شب، دوربین چشمی شکاری و تجهیزات اطفای حریق و کوهپیمایی، پروژکتور و شوکر بازدید کرد.

همچنین با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست نمایشگرهای دیجیتال اطلاع رسانی حفاظت محیط زیست استان تهران در جهت استقرار مدیریت سبز در واحدهای اداری و کاهش مصارف کاغذ و بنر و از طرفی تسریع در نحوه اطلاع‌رسانی به ویژه به ارباب رجوعان، رونمایی و بهره برداری شد.

نمایش آنلاین شاخص کیفی هوای کلان شهر تهران و سایر شهرستان‌های استان همچنین اخبار و رویدادهای مهم حفاظت محیط زیست استان تهران از جمله کاربردهای مهم این نمایشگرها است.

علیرضا مزینانی - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران - نیز در دیدار رییس سازمان حفاظت محیط زیست با کارکنان این مجموعه به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت محیط زیست استان شامل مناطق تحت مدیریت، پاسگاه های محیط بانی و وضعیت واحد های صنعتی استان پرداخت.

انتهای پیام/

ارسال نظر