دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
25 مهر 1402 - 17:10

تشریح آخرین تحولات فلسطین از زبان امیرعبداللهیان در فراکسیون انقلاب مجلس

تشریح آخرین تحولات فلسطین از زبان امیرعبداللهیان در فراکسیون انقلاب مجلس
سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه با حضور در این فراکسیون به تشریح آخرین تحولات فلسطین از روز ابتدایی نبرد طوفان الاقصی پرداخت.
کد خبر : 873720

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، ابوالفضل عمویی در توضیح نشست بعدازظهر سه‌شنبه (۲۵ مهرماه) فراکسیون انقلاب اسلامی که پیش از آغاز ادامه رسیدگی به لایحه برنامه هفتم توسعه در صحن مجلس و با حضور وزیر امور خارجه تشکیل شد به خبرنگاران گفت: در این جلسه امیرعبداللهیان آخرین تحولات فلسطین از روز ابتدایی نبرد طوفان الاقصی را تشریح کرد.

سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی افزود: وزیر امور خارجه در این نشست تاکید کرد که براساس آنچه که رهبران محور مقاومت مطرح کردند، عملیات با یک طراحی و برنامه ریزی دقیق و از پیش تعیین شده انجام و اهداف آن محقق شد و عملیاتی بی نظیر پس از سال ۱۹۴۸ بود که همه سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی و ایادی منطقه‌ای آن را شگفت زده کرده و دیوار یک میلیارد دلاری امنیتی رژیم صهیونیستی بر دور نوار غزه را فرو ریخت.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: وزیر امورخارجه درباره چرایی این عملیات و ابعاد نظامی و امنیتی آن یادآور شد که گروه‌های مقاومت محاصره ۱۶ ساله علیه غزه و برنامه رژیم صهیونیستی برای یهودی سازی همه سرزمین‌های اشغالی و قدس شریف و همچنین وجود ۶ هزار اسیر فلسطینی غیرنظامی از کودک و زن در زندان‌های رژیم را بخشی از دلایل شکل گیری عملیات طوفان الاقصی می‌دانند.

عمویی ادامه داد: طبق گزارش و گفته‌های امیرعبداللهیان براساس برآورد‌های اطلاعاتی جریان مقاومت، رژیم صهیونیستی به دنبال یهودی سازی کرانه باختری و محو فلسطین بوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به تاثیرات عملیات بزرگ مقاومت در منطقه که وزیر امورخارجه آن را تشریح کرد، گفت: امیرعبداللهیان به این موضوع اشاره کرد که طوفان الاقصی اثبات کرده مقاومت و فلسطین زنده است و حذف شدنی نیست و براساس برآورد‌های اولیه تلفات رژیم صهیونیستی بیش از آنچه صهیونیست‌ها در رسانه اعلام کرده‌اند، بوده است. همچنین توان عملیاتی نیرو‌های مقاومت همچنان در سرزمین‌های اشغالی و شهرک‌های یهودی نشین ادامه دارد.

وی ادامه داد: آنچه که قطعی است و وزیر امور خارجه در گزارش خود به آن اشاره کرد، آن است که حامیان رژیم صهونیستی به شدت از این عملیات شگفت زده شده و امروز نیز به شدت نگران باز شدن جبهه‌های دیگر هستند و البته تمام جریانات مقاومت در سراسر منطقه نیز با آمادگی کامل تمام سناریو‌های ممکن را در دستور کار دارند.

سخنگوی فراکسیون اکثریت مجلس درباره آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارسال کمک‌های بشردوستانه گفت: طبق گزارش وزیر امور خارجه از روز‌های ابتدایی نبرد، کمک‌های بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران آماده ارسال به غزه است و این کمک‌ها کاملا بشردوستانه و براساس قوانین بین المللی است.

عمویی خاطرنشان کرد: همچنین وزیر امورخارجه به این موضوع تاکید کرد که گفتگو‌های دیپلماتیک برای توقف تهاجم علیه زنان، کودکان و غیرنظامیان ادامه دارد و در همین چارچوب با سران اروپایی و همچنین سران کشور‌های اسلامی گفتگو‌هایی صورت گرفته است. اما مقاومت همچنان آماده و ایستاده برای نبرد در مقابل رژیم صهیونیستی برای رسیدن به اهداف ترسیمی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته