دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
25 مهر 1402 - 15:23

تحقق وعده منتقدان دبیر با شکایت رسمی؛ صدور رای اولیه به سود عباس جدیدی و یارانش

تحقق وعده منتقدان دبیر با شکایت رسمی؛ صدور رای اولیه به سود عباس جدیدی و یارانش
همانطور که عباس جدیدی در انتخابات فدراسیون کشتی گفته بود، گروه منتقدان علیرضا دبیر و کاندیدای ریاست فدراسیون، به دنبال ابطال انتخابات هستند که تا اینجای کار هم رای اولیه به سود آن‌ها صادر شده است.
کد خبر : 873698

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، انتخابات فدراسیون کشتی روز بیست و دوم تیر ماه سال جاری با انتخاب مجدد علیرضا دبیر برای چهار سال پیش رو به پایان رسید، انتخاباتی که البته درست مثل مجمع چهار سال قبل با حاشیه‌های زیادی همراه بود.

مجمع انتخاباتی روز ۲۶ تیر ۱۳۹۸ حاشیه‌هایش قبل از انتخابات بود، اما این بار حاشیه‌ها به داخل مجمع هم کشیده شد و علاوه بر آنکه چند کاندیدا از جمله حمید بنی‌تمیم، حمید سیفی و عبدالله عزیزی در اعتراض به آنچه «فرآیند غیرقانونی» خوانده بودند در مجمع شرکت نکردند، عباس جدیدی هم بعد از ذکر مواردی که از دید او قانون را نقض کرده بود، مجمع را ترک کرد.

قهرمان پیشین کشتی جهان، بعد از ترک مجمع در جمع خبرنگاران وعده داد که وزیر ورزش را در محاکم قضایی خواهد دید و وعده شکایت داد. او در مجمع نیز درحالیکه پولادگر نماینده وزارت ورزش، برگزاری انتخابات را قانونی و براساس آیین‌نامه عنوان کرده بود، گفت: «به وضوح اعلام بفرمایید این مجمع بر اساس کدام اساسنامه برگزار می‌شود؟ اساسنامه سال ۹۶ یا اساسنامه ۱۴۰۰ هیات وزیران؟ ما باید بدانیم این جلسه بر پایه کدام اساسنامه برگزار می‌شود. خواهش می‌کنم یک پاسخ آره یا نه بدهید. این بدیهی‌ترین بحث دموکراسی است. امیدوارم دیدار من و جنابعالی و وزیر ورزش در محاکم قضایی باشد تا سوالاتمان را مطرح کنیم.»

او در ادامه نیز تاکید کرد: «اعتراض اصلی من به اسامی بود. ۱۵ ساعت مانده به انتخابات اسامی کاندیدا‌ها اعلام شده است. قانون می‌گوید هر کاندیدایی ۱۵ روز فرصت دارد که سفر‌های استانی برود و برنامه‌هایش را به استان‌ها ارائه دهد. این در تمام انتخابات مرسوم است. شما خودتان بگویید که وقتی یک کاندیدا ۱۵ ساعت قبل از انتخابات تازه اسمش اعلام می‌شود با کدام دموکراسی می‌تواند برود و برنامه‌های اجرایی و عملیاتی را ارائه دهد. این تعارض منافع است. الان شاهد این باشید که رییس فعلی کشتی فضا در اختیارش بود و در اختیار بقیه کاندیدا‌ها نبود و آیا این اسمش عدالت، مساوات و برابری است؟»

همانطور که عباس جدیدی وعده داده بود، پنج تن از کاندیدای انتخابات اخیر فدراسیون شامل عباس جدیدی، حمید بنی‌تمیم، عبدالله عزیزی، حمید سیفی و بهمن صفری شکایتی علیه وزارت ورزش و فدراسیون کشتی تنظیم کردند با مضمون ابطال انتخابات ریاست فدراسیون کشتی و الزام به برگزاری انتخابات براساس مصوبه هیات وزیران درخصوص انتخابات فدراسیون‌های ورزشی در تاریخ ۱۹ تیر ۱۴۰۰؛ که امروز (۲۵ مهر) رای دادگاه بدوی صادر شده و تشخیص این بوده که موارد قانونی مربوط به ثبت‌نام، احراز صلاحیت نامزد‌ها و عضویت اعضای مجمع عمومی نقض شده و رای به ابطال انتخابات داده است.

البته در این رای تایید شده که نماینده فدراسیون کشتی برای دفاع، در جلسه دادگاه حضور نداشته و رای قابل تجدید نظر است؛ بنابراین حالا وزارت ورزش و فدراسیون کشتی این زمان را دارد که دفاعیه خود را به دادگاه تجدیدنظر اعلام کند. ضمن اینکه از همان ابتدا تاکید فدراسیون کشتی بر این بود که انتخابات فدراسیون کشتی باید طبق اساسنامه اتحادیه جهانی برگزار شود که درنهایت وزارت ورزش نیز این موضوع را تایید کرد.

باید دید در سال المپیک، درحالیکه همه تمرکز کشتی باید روی تکمیل سهمیه‌ها و حضور پرقدرت در بازی‌های المپیک باشد، طرح چنین موضوعاتی به سود و یا زیان ورزش اول کشور است.

انتهای پیام/

ارسال نظر