دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
25 مهر 1402 - 14:25

اتحادیه اروپا: تحریم تسلیحاتی ایران را لغو نمی‌کنیم

اتحادیه اروپا: تحریم تسلیحاتی ایران را لغو نمی‌کنیم
شورای اروپا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که قصد ندارد با فرا رسیدن موعد ۲۷ مهر، تحریم‌های تسلیحاتی و موشکی ایران را لغو کند.
کد خبر : 873679

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز، شورای اروپا امروز سه‌شنبه با صدور بیانیه‌ای از تصمیم برای حفظ تحریم‌های تسلیحاتی و موشکی ایران خبر داد.

در بیانیه این اتحادیه آمده است: «شورای اروپا اقدام حقوقی برای ابقای تحریم‌هایی را تصویب کرده که سازمان ملل متحد به دلیل فعالیت‌های هسته‌ای و موشک‌های بالیستیک سپاه پاسداران برای افراد و نهاد‌های دخیل یا وابسته اعمال کرده است.»

این بیانیه می‌افزاید: «شورا توافق کرد که اقدام‌های فردی و بخشی را تحت نظام فعلی تحریم‌های اتحادیه اروپا حفظ کند از جمله آن‌هایی که به اشاعه هسته‌ای ایران و همچنین تحریم‌های تسلیحاتی و موشکی مربوط می‌شود.»

این اتحادیه تاکید کرد تحریم جدیدی را برای ایران در نظر نگرفته است و تحریم‌هایی که اتحادیه اروپا پس از برجام لغو کرد به قوت خود باقی می‌مانند.

این در حالی است که با توجه به مفاد برجام و یکی از بند‌های غروب آفتاب، شورای امنیت تحریم تسلیحاتی ایران را در ۲۷ مهرماه لغو می‌کند و اتحادیه اروپا هم باید از تصمیم شورا پیروی کند حال آنکه تصمیم گرفته به طور جداگانه از شورای امنیت، این تحریم‌ها را علیه ایران حفظ کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر