دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
با تکیه بر شرکت‌های دانش‌بنیان اجرا شد

بازگشت ۳ فروند هواپیمای ATR و یک فروند هواپیمای A ۳۱۹ به چرخه عملیاتی

بازگشت ۳ فروند هواپیمای ATR و یک فروند هواپیمای A ۳۱۹ به چرخه عملیاتی
بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون با تکیه بر شرکت‌های دانش‌بنیان و به‌کارگیری توان متخصصان ایرانی، ۳۱ دستگاه موتور هواپیما تعمیر شد و ۳ فروند هواپیمای ATR و یک فروند هواپیمای A ۳۱۹ به چرخه عملیاتی بازگشت.
کد خبر : 873673

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون، برخلاف تحریم‌های ناعادلانه و با وجود این‌که صنعت هوانوردی پیشانی تحریم است، اقدامات متعددی در حوزه حمل و نقل هوایی صورت گرفت.

بر اساس گزارش دفتر آمار، اطلاعات و پایش برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی، تکمیل و بهره‌برداری توسعه ترمینال و اپرون فرودگاهی به میزان بیش از ۴۹ هزار متر مربع انجام شد.

در این راستا بهره‌برداری از ترمینال و ساختمان جنبی فرودگاه گناباد مجموعاً به مساحت ۲ هزار و ۵۰ متر مربع، توسعه ترمینال فرودگاه بیرجند به مساحت ۴ هزار و ۱۳۵ متر مربع، تکمیل ترمینال جدید فرودگاه سمنان به مساحت ۲ هزار و ۲۰۰ متر مربع، ترمینال بین‌المللی فرودگاه ایلام به مساحت ۵ هزار و ۸۰۰ متر مربع، توسعه ترمینال داخلی فرودگاه مشهد به میزان ۱۳ هزار متر مربع و توسعه اپرون فرودگاه بندرعباس به مساحت ۲۲ هزار متر مربع صورت گرفت.

همچنین با تکیه بر شرکت‌های دانش بنیان و به‌کارگیری توان متخصصان ایرانی، ۳۱ دستگاه موتور هواپیما تعمیر شد و ۳ فروند هواپیمای ATR و یک فروند هواپیمای A ۳۱۹ به چرخه عملیاتی بازگشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته