دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

معاون رئیس‌جمهور: ۳ لایحه به مجلس شورای اسلامی ارسال شد

معاون رئیس‌جمهور: ۳ لایحه به مجلس شورای اسلامی ارسال شد
سیدمحمد حسینی اعلام کرد: ۳ لایحه پیشنهاد افزایش مدت اعتبار گذرنامه از ۵ سال به ۱۰ سال، قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی و لایحه تسهیل شرایط حضور هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی در رویداد‌های بین‌المللی به مجلس ارسال شد.
کد خبر : 873671

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره ضرورت ارائه لایحه اصلاح ماده ۲۵ قانون گذرنامه گفت: از آنجایی که افزایش مدت اعتبار گذرنامه یکی از خواسته‌های به حق شهروندان طی سالیان اخیر بوده، وزیر کشور و رئیس ستاد امور گذرنامه  پیشنهادی در این باره به هیات دولت ارائه کردند. از این رو مقرر شد این خواست مردمی جامه قانون بپوشاند و مدت اعتبار گذرنامه از پنج سال به ۱۰ سال افزایش یابد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور همچنین درباره اصلاح بند (ب) قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی اظهارداشت: توسعه صادرات صنایع دستی فاخر ایرانی به عنوان صنایع دستی هویت بنیان، مستلزم فراهم ساختن بستر‌های مناسب برای بازاریابی این محصولات در سطح جهانی است.

وی خاطرنشان کرد: به منظور تسهیل شرایط حضور هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی در رویداد‌های بین المللی و تشویق حمایت از صدور آثار یادشده، دولت پیشنهاد اصلاح بند (ب) ماده ۱۱ قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی را در قالب یک لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته