دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
25 مهر 1402 - 13:11
در گفت‌وگو با المیادین؛

کنعانی: صهیونیست‌ها نباید هیچ سناریویی را بعید بدانند

کنعانی: صهیونیست‌ها نباید هیچ سناریویی را بعید بدانند
سخنگوی وزارت خارجه در گفت‌وگو با یک رسانه عرب‌زبان، هشدار داد شرایط بسیار حساس است و در صورت مدیریت نشدن بحران، دامنه آن می‌تواند فراتر از مرزهای فلسطین گسترش یافته و ابعاد منطقه‌ای و بین‌المللی پیدا کند.
کد خبر : 873656

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران، امروز (سه‌شنبه، ۱۷ اکتبر)، در گفت‌‌وگو با شبکه لبنانی «المیادین» درباره تحولات جاری در نوار غزه و حملات وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها سخن گفت.

وی اظهار کرد: «ما شاهد جنگی نابرابر علیه مردم فلسطین در غزه هستیم و این اقدام همراه با جنایات بسیاری است. ما شاهد یک نسل‌کشی علیه ملت فلسطین هستیم. همه کسانی که امور اسرائیل را دنبال می‌کنند، می‌گویند که رژیم صهیونیستی بعد از ۷ اکتبر دیگر آن‌چیزی نیست که قبل از آن بود. دست‌های مقاومت باز است و بیکار نخواهد نشست و واکنش پیشگیرانه‌ خواهد داشت».

سخنگوی وزارت خارجه تأکید کرد: «محور مقاومت محدود به جبهه خاصی نیست و صهیونیست‌ها نباید هیچ سناریویی را بعید بدانند».

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ایران، روز گذشته نیز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره اقدامها و تلاش‌های ایران در پی تحولات اخیر در فلسطین گفت:‌ «ایران به عنوان کشور مسئول و متعهد به پیگیری حقوق مظلومان در جهان در ارتباط با مسأله فلسطین همواره با حساسیت و دقت حمایت از حقوق ملت مظلوم فلسطین را مورد توجه و پیگیری قرار داده است. در مورد تحولات اخیر ایران هم در حوزه سیاسی و هم بین‌المللی تلاش‌های خود را برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین افزایش داده است».

وی در خصوص گسترش دامنه جنگ کنونی در غزه نیز گفت: «همه معتقدند شرایط بسیار حساس و نگران کننده است و در صورت عدم مدیریت بحران دامنه آن می‌تواند فراتر از مرزهای فلسطین گسترش یافته و ابعاد منطقه‌ای و بین‌المللی پیدا کند. کشورها مسئولیت دارند و با کشورهای مختلف به مشورت‌های خود ادامه می‌دهیم و امیدواریم در این زمینه جامعه جهانی مسئولانه‌تر و قوی‌تر عمل کند».

امروز ۱۱ روز از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» علیه رژیم صهیونیستی می‌گذرد. عملیاتی که تاکنون دست‌کم به کشته شدن ۱۳۰۰ صهیونیست منجر شده و حملات وحشیانه و تلافی‌جویانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه علاوه بر ویرانی مناطق مسکونی و زیرساخت‌های آن، به شهادت ۲۸۳۷ نفر و مجروحیت نزدیک به ۱۲ هزار نفر منجر شده است. 

انتهای پیام/

ارسال نظر