دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دریادار ایرانی:

بی‌توجهی ناوگروه ۸۶ و کشورهای مقصد به تهدیدات و تحریم‌ها افتخارآمیز بود

بی‌توجهی ناوگروه ۸۶ و کشورهای مقصد به تهدیدات و تحریم‌ها افتخارآمیز بود
فرمانده نیروی دریایی ارتش خطاب به سفرا و وابستگان نظامی کشورهای مقصد ناوگروه ۸۶ نداجا گفت: افتخارآمیز بود که نه ما به تهدیدها و تحریم‌ها و تردید افکنی‌ها توجهی کردیم و نه شما و نه کشورهای متبوع شما.
کد خبر : 873631

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در مراسم تقدیر از سفرا و وابستگان نظامی کشور‌های مقصد ناوگروه ۸۶ نداجا، گفت: تلاش‌های وافر و هماهنگی‌های بسیار درخور توجه و شایسته سفرای گرانقدر و وابستگان نظامی محترم کشور‌های مقصد ناوگروه پرافتخار ۸۶ منتج به نتیجه و ناوگروه اعزامی به سفر دور دنیا موفق به بازدید از کشور‌های دوست شد. 

دریادار ایرانی خطاب به سفرا و وابستگان نظامی کشور‌های مقصد ناوگروه ۸۶، بیان کرد: همانطور که می‌دانید نیرو‌های دریایی در تمام جهان علاوه بر نقش نظامی دارای نقش‌های امنیت آفرین، بشردوستانه و از همه مهم‌تر دیپلماتیک هستند و دیپلماسی دریایی کمک کننده دستگاه دیپلماسی کشور‌ها و مکمل آن است.

وی ادامه داد: فرماندهی معظم کل قوا در رابطه با نقش نیروی دریایی فرمودند؛ «نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یک نیروی راهبردی سیاسی، بین المللی، علمی و نظامی است و می‌تواند مانند وزارت امور خارجه در عمق دادن به دیپلماسی کشور موثر باشد.»

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اهمیت مأموریت ناوگروه ۸۶ از نگاه فرمانده معظم کل قوا و رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: ایشان پس از پایان همین ماموریت غرور آفرین ناوگروه نداجا در دریانوردی به دور دنیا نیز فرمودند؛ «ارزش سیاسی کار شما از ارزش عملیاتی آن کمتر نبود، اگر نگوییم بیشتر هم بود.»

دریادار ایرانی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: پهلوگیری ناوگروه پرافتخار ۸۶ در بندر بمبئی هند که روابط دو کشور دریایی به گواه تاریخ ریشه پنج هزار ساله دارد، حضور در بندر جاکارتای اندونزی بعنوان پرجمعیت‌ترین کشور مسلمان جهان، حضور در سواحل کشور شیلی برای نخستین بار در تاریخ دریانوردی این کهن سرزمین و عبور از تنگه ماژلان پنج قرن پس از ماجراجویی‌هایی ماژلان و یارانش بخشی از ماموریت‌های این ناوگروه بود.

وی ادامه داد: همچنین، پهلوگیری در بندر بزرگ ریو دو ژانیرو و بازدید از این شهر زیبا، حضور در بندر تاریخی کیپ‌تاون و عبور از دماغه امید نیک و در آخر ورود به بندر صلاله کشور مسلمان و همسایه خوب عمان همگی به لطف ایزدمنان و به یاری همه شما بزرگواران حاضر در مراسم برای این ناوگروه مسیر شد.

دریادار ایرانی در ادامه با اشاره به بی‌توجهی و بی‌تفاوتی ناوگروه ۸۶ به تهدیدات و تحریم‌ها، تصریح کرد: افتخارآمیز بود که نه ما به تهدید‌ها و تحریم‌ها و تردید افکنی‌ها توجهی کردیم و نه شما و نه کشور‌های متبوع شما. نشان دادیم که استقلال و حق حاکمیت هر کشوری حرمت شما و ما بر اساس تشخیص و میل ملت‌های‌مان تصمیم گرفته و رفتار می‌کنیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان خطاب به سفرا و وابستگان نظامی کشور‌های مقصد ناوگروه ۸۶ نداجا، گفت: یک‌بار دیگر از طرف خودم، فرمانده و پرسنل ناوگروه پرافتخار ۸۶ و همه خانواده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از همه شما عزیزان بخاطر نقشی که در نشان دادن درست اراده و شجاعت در برابر تهدید‌ها داشته اید صمیمانه تشکر می‌کنم و برای همه شما آرزوی صحت و سلامتی دارم.

در پایان این دیدار نیز، دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش با اهدای هدایا از سفرا و وابستگان نظامی کشور‌های مقصد ناوگروه ۸۶ نداجا تقدیر کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر